Zachraňte trosečníka

V celoroční čtenářské soutěži Zachraňte trosečníka jsme celkem přečetli a odprezentovali 120 knížek. 17 knížek přečetla Markétka Hanáková a získala tak 1. místo, 2. místo vybojoval Honzík Martinát s 12 knížkami, Domča Gelnar přečetl 10 knížek, následovala Inuška Šubrtová s 8 a Anička Zdražilová se 7 přečtenými a odprezentovanými knížkami. Děkuji všem dětem, které nejen baví číst, ale jsou ochotny se s ostatními podělit o radost z přečtených knížek.


Aktuality

Sportovní den

V pondělí 27. 6. byl pro děti připraven sportovní den v areálu naší školy. Žáci si to užili a poslední dny ve škole oslavili pohybem a čas strávili se svými kamarády.

Vocabulary Posters – I. stupeň

V průběhu jarních měsíců jednotlivé třídy v hodinách anglického jazyka tvořily tzv. „Vocabulary Posters“. Každá třída měla přidělenou slovní zásobu, kterou výtvarně ztvárnila na velký plakát. Ten bude následně sloužit jako výukový materiál do příštích školních let.3. A – SCHOOL OBJECTS3. B – COLOURS4. A – HOUSE4. B – WILD ANIMALS5. A – FOOD AND… číst dále…

Poděkování za sbírku pro ukrajinské rodiny

Dobrý den,  rád bych Vám poděkoval za  pomoc při sbírce potravin a drogérie pro ukrajinské rodiny na Ostravsku. V čtvrtek 23. června jsme roztřídili s dobrovolníky farnosti Stará Bělá cca 750 -800 kg potravin a drogérie, které jsme v minulých týdnech obdrželi od dárců a večer jsme je rozvezli do 35 ukrajinských rodin, tedy asi 120… číst dále…

Sbírka potravin a drogerie – PODĚKOVÁNÍ

Jak jste byli minulý týden informováni, probíhala ve dnech 21. – 22. června 2022 na naší škole sbírka potravin a drogerie pro ukrajinské rodiny v našem okolí, přibližně 120 lidí. Vzhledem k upadajícímu zájmu veřejnosti bylo pro mě velkým překvapením sledovat, jak se místnost plní potřebnými věcmi. Ze školy jsem odvážel plné auto (typu Citroen Berlingo) potravin… číst dále…

Poslední plavání

Závěr výuky plavání provázely hry ve vodě a rozdávání mokrého vysvědčení. Vzhledem ke krásnému a teplému dni jsme mohli využít i venkovní tobogány a klouzačky. Moc jsme si to užili!

Florbal ve třetích třídách

Správné držení hokejky, manipulace s míčkem a střelba na branku – to vše bylo součástí ukázkové hodiny florbalu. Veškeré informace ohledně nového kroužku jsou na medaili, kterou děti obdržely.

Život pod lupou

Dne 17. 6. jsme v hodině prvouky vyrazili pozorovat kvítí a drobné živočichy. Využili jsme tak krásného slunečného počasí a toho, že květinky krásně kvetou.

Veselé plavání

Lekce plavání se chýlí ke konci a tak si instruktoři pro děti připravili překvapení. Počasí nám přálo a proto jsme si mohli vyzkoušet i venkovní areál. Paráda. Doufáme, že příští týden to zopakujeme!

Pomůcky pro 4. třídu

Do 4. třídy budou děti potřebovat tyto věci: 10x sešit č. 5235x sešit č. 5244x sešit č. 51101x sešit č. 440 + obal10x obal na sešit A5 + žákovská knížka1x notýsek č. 624 + obal3x obal – ČJ učebnice, pracovní sešit, čítanka ( FRAUS)2x obal – M učebnice, pracovní sešit ( FRAUS)2x obal –  AJ… číst dále…

Výsledky soutěže Objev roku 2022

V pátek 10. června se 15 dvojic žáků vydalo před tříčlennou porotu složenou z pedagogů naší školy, aby obhájili svůj „objev roku“. Konkurence byla silná a opět se ukázalo, že ti, kdo si prezentace a obhajoby pečlivě připravili, obsadili nejvyšší pozice. Díky finanční podpoře získané z projektu podpory Talentmanagementu od města Ostravy, mohly být oceněny… číst dále…

Projektový den „Létající barvy“ a „Logické hry“

Dne 6. 6. 2022 proběhl  s žáky 3. ročníků v rámci reedukace Projektový den s názvem ,,Létající barvy“ a ,,Logické hry“. Pod vedením odborníka na Zábavné učení pana Lukáše Langera se žáci naučili míchat barevné odstíny a následně si každý samostatně pomocí centrifugy ozdobil své triko. Pan lektor žáky seznámil se souborem logických her. Děti si… číst dále…

Den dětí ve třetích třídách

Pro ranní nepřízeň počasí proběhl u třeťáků Cinestar s možností výběru ze dvou filmů. Následně jsme využili pěkného počasí pro pobyt venku na dětském hřišti.

Pozor, změna!

Avizovaná přednáška „Vychovávejte své děti tak, aby vám nelezly na nervy“ rodinného terapeuta Jiřího Haldy proběhne v pátek 10.6. již od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Úspěch našich žákyň

Ve dnech 13. 5. – 15. 5. proběhlo v Hradci Králové asociace CMA mistrovství ČR v mažoretkovém sportu . Z Ostravy se probojovaly až do finále mažoretky týmu Krokodýl Ostrava.  Z naší základní školy do tohoto týmu chodí dívky z prvního stupně – Nela Sofie Pilchová (3. B), Tereza Žlebková (4. B), Zuzana Pavlíčková (5. A), Tereza… číst dále…

A je to tady!

Nelinka Pilchová se o víkendu účastnila mistrovství ČR v Hradci Králové. V sobotu mažoretky získaly 2. místo v defilé baton profi kadet. V neděli zabojovaly na skladbu Pepek námořník a to už braly ZLATO!!! Postupují tak na mistrovství Evropy do Zadaru, které se bude konat v červnu. Plní se sny – to je dobře! Velké… číst dále…

Opět cinkaly medaile!

Gratulujeme chlapcům z naší třídy, kteří se zúčastnili Závadské desítky a získali medaile. Na trati, která měřila 500 m, zabojovali a rozhodně nám neudělali ostudu. Tobiášek nám dokonce přivezl zlato! Kluci, děkujeme!

Den matek

Všem maminkám přejeme krásnou sváteční neděli.  Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství.

Objev roku 2022

Další ročník oblíbené soutěže je tu. Zveme všechny žáky 2. – 9. tříd k účasti. Pročtěte si podmínky a prohlédněte ceny. Těšíme se na další skvělé objevy.

Divadlo loutek

Dnes jsme se po dvou letech opět podívali do Divadla loutek. Viděli jsme představení Ronja dcera loupežníka. Moc se nám to líbilo.

Clothes

Po dobu dvou měsíců jsme se v hodinách anglického jazyka zabývali slovní zásobou a gramatikou týkající se oblečení. Děti si to zábavnými metodami a formami učení užily.

Všechny aktuality