Mgr. Lenka Kučerová
kucele@zsjunacka.cz
Tel. kontakt

Krásné prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci,přeji vám všem krásné prázdniny a pohodovou dovolenou. Hlavně hodně sluníčka a krásných dnů.Rodičům děkuji za spolupráci během celého školního roku, zvláště v době distanční výuky. Bez vás a vaší pomoci by se to neobešlo. Děti byly šikovné a všechny se snažily v rámci svých možností. Takže „hurá na prázdniny!“

Vycházka do Bělského lesa

Dnešní vycházka do Bělského lesa se vydařila. Krásné počasí, průlezky, kolotoč, lanovka , houpačka. Vše jsme zkusili, pobyli jsme na čerstvém vzduchu a závěr patřil ledové tříšti , která chutnala báječně.Krásný den, poslušní žáci, co víc si přát :-).

Amazing Animals

V hodinách angličtiny jsme se věnovali projektu Amazing Animals – Úžasná zvířata. Každý žák si vylosoval jedno zvíře, o kterém pak doma zjišťoval základní informace, připravil si i obrázek a následně vše prezentoval anglicky. Nakonec jsme společně vytvořili pěkný plakát.

Objev roku 2021

5.ročníku Objev roku 2021 se za naši třídu zúčastnili 3 žáci.Krásné 3. místo obsadili se svým vynálezem Super popelnice David Stuchlý a Marek Stuchlý. Zvláštní cenu poroty pak obdržela Klárka Jurišicová se svou sestrou Veronikou za vynález Vak na komíny. Všem dětem gratulujeme a zaslouží si velkou pochvalu.

Naše stavby z dřívek

Dnes jsme stavěli ze stavebnice KAPLA. První téma byly zajímavé stavby, dalším úkolem pak bylo postavit co nejvyšší stavbu. Super vysoké stavby měřily skoro 3 metry. Ani jedna sama nespadla. Nakonec byly s jásotem zbourány. Podívejte se na ně na obrázcích 🙂 .

Projekt – Ekosystém rybník

V dnešním projektovém vyučování jsme si připomněli vše, co se týká ekosystému rybník – tedy rostliny, které tam rostou a živočichy, kteří tam žijí. Zhlédli jsme prezentaci, zkusili si testík nanečisto, Heďa a Stella si připravily pěkné referáty. Součástí projektu byly i plakáty, které žáci vytvořili ve skupinách. Podívejte se, jak se jim povedly.

Distanční výuka 7.5.

Dobrý den, vkládám učivo na pátek 7.5. 2021

Distanční výuka 6.5.

Dobrý den, vkládám učivo na čtvrtek 6.5. 2021

Distanční výuka 5.5.

Dobrý den, vkládám učivo na středu 5.5. 2021

Distanční výuka 4.5.

Dobrý den, vkládám učivo na úterý 4.5. 2021

Informace

Vážení rodiče, podle informace, kterou jsem získala od vedení školy, nastupujeme 10.5. do školy. Ráno se budeme testovat, ale už jen jednou týdně, a to v pondělí. Věřím, že tentokrát se s dětmi uvidíme opět už ve škole. Kučerová

Distanční výuka 3.5.

Dobrý den, vkládám učivo na pondělí 3.5. 2021

Informace

Vážení rodiče, z rozhodnutí Krajské hygienické stanice budeme příští týden i nadále pokračovat v distanční výuce. Takže 3.5. nepůjdeme do školy, ale zůstáváme doma. On-line výuka platí tak, jako dosud. Další informace se dozvíte na konci příštího týdne. ( Pokud nebudete chtít pro dítě obědy ve školní jídelně, nezapomeňte je odhlásit ). L. Kučerová

Distanční výuka 30.4.

Dobrý den, vkládám učivo na pátek 30.4. 2021

Distanční výuka 29.4.

Dobrý den, vkládám učivo na čtvrtek 29.4. 2021

Distanční výuka 28.4.

Dobrý den, vkládám učivo na středu 28.4. 2021

Distanční výuka 27.4.

Dobrý den, vkládám učivo na úterý 27.4. 2021. Zároveň vkládám pracovní list do Vl – Velkomoravská říše.

Distanční výuka 26.4.

Dobrý den, vkládám učivo na pondělí 26.4. 2021

Sonobova krychle

Tuto skládačku origami vymyslel japonský autor Mitsunobu Sonobe, proto je krychle nazývána Sonobova krychle. Podívejte se, jak se nám tato dosti náročná skládanka povedla. Na jednom z obrázků vidíte i poskládaný pravidelný čtyřstěn – tetraedr – ze čtyř rovnostranných trojúhelníků.

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.