1.A

Třídní učitel
Mgr. Michaela Krysková
E-mail:
krysmi@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
732 774 112

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Školní výlet Karviná

Dnes jsme s dětmi jeli na výlet do zámeckého parku v Karviné. Počasí nám nepřálo, ale i přesto jsme si výlet užili. Prohlédli si park, navštívili zámeckou oboru, kde jsme mohli vidět pávy, daňky, kozy, slepice, morčata i králíky. Pak se zastavili u prolézaček a také si koupili něco dobrého.

Pracovní výchova – kousací ryba

Z hodné ryby se najednou vyklube zlá a kousací ryba. Hodně se nám tenhle nápad líbil 🙂

Boomwhackers v hudební výchově

Zkoušeli jsme opět hrát na boomwhackery píseň Sunny 🙂

Pozor, změna!

Avizovaná přednáška „Vychovávejte své děti tak, aby vám nelezly na nervy“ rodinného terapeuta Jiřího Haldy proběhne v pátek 10.6. již od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Dárečky ke Dni matek

Našim skvělým maminkám přejeme krásný sváteční den: „Máme vás moc rádi!“

Návštěva hasičské zbrojnice

Dětem se návštěva hasičské zbrojnice velmi líbila. Zkoušely mluvit do vysílačky, prohlédly si hasičská auta, oděv, prostory zbrojnice. Byl to zážitek u pro paní učitelky 🙂

Návštěva Estonska

V rámci projektu Dny Evropy, které probíhaly na 2. stupni, jsme navštívili naše „deváťáky“ v jejich estonské zemi. Dozvěděli jsme zajímavé věci a dokonce jsme mohli ochutnat jejich typický moučník.

Dopravní den

Jak poskytnout první pomoc při úrazu na kole či koloběžce, dopravní značky, chodci a křižovatky. To byla témata dopravního dne.

Pasování na čtenáře

Dnes v rámci projektu Čtení nebolí byly děti našimi deváťáky pasovány na čtenáře. Radost opravdu nechyběla a pasovací kniha nikomu neublížila :-)))

Divadlo loutek – MUMINCI

Dnes jsme navštívili Divadlo loutek s názvem MUMINCI: ČARODĚJŮV KLOBOUK. Některé děti byly v divadle poprvé. Nové prostředí bylo pro ně zajímavé a představení se jim líbilo.

Návštěva knihovny

Březen – měsíc knihy, proto jsme opět navštívili knihovnu a seznámili se, jak jsou v ní knihy seřazeny a podle čeho se máme v knihovně orientovat. Pokud se prvňáčci přihlásí do knihovny, mohou si celý rok půjčovat knihy zdarma. Děti si s velkým zájmem vybíraly knížky, které si prohlížely a četly.

Čtení nebolí

Spolupráce dětí 1. a 9. tříd pokračuje projektem Čtení nebolí. Cílem je zdokonalovat se v technice čtení, hledat radost ve sdílení a naučit se porozumět čtenému textu. Děti společná práce bavila.

Stezka pro prvňáčky v knihovně

Dnes jsme poprvé společně navštívili knihovnu u nás ve Staré Bělé. Akce nesla název: Stezka pro prvňáčky – pohádková stezka s úkoly. Ty jsme plnili v týmech, poté jsme složili čtenářský slib a mohli si prohlédnout knížky, které nás zaujaly.

Hospodářská zvířata

S dětmi jsme pracovali na tématu hospodářská zvířata. Naučili jsme se pojmenovávat členy zvířecí rodiny, poznávat zvuky zvířat a také jsme jim navrhli různá hospodářská stavení.

Barevný týden – PÁTEK – modrá

Modrá je dobrá a nejlepší byla dnes pro hromadu tříd prvního stupně. Stoprocentně modrá byla třída 1. A, 1. B, 2. B, 3. A, 3. B, 4. A, 4. B, 5. A a 5. B!Na druhém stupni byla stoprocentně modrá třída 7. C! I dnes hodnotící porotu, složenou z členů školního parlamentu, obohatila třída 5…. číst dále…

Soutěž BAREVNÝ TÝDEN

Chválím všechny děti, které se zúčastnily a připravovaly na soutěž BAREVNÝ TÝDEN. Byli jste skvělí!!! 🙂

Barevný týden – STŘEDA – bílá

Sníh nám dnes nenapadl, tak jsme si bílou barvu ve třídách vykouzlili sami. Na prvním stupni se to nejvíce povedlo hned ve třech třídách, a to v 1. A, 2. A a 2. B!Na druhém stupni opět zabodovala třída 6. A!

Barevný týden – ÚTERÝ – zelená

Na úterý připadla zelená barva. V odstínech zelené vypadali žáci různě: někteří byli roztomilé žabky, vodníci, elfové, jiní se stali vojáky ve skvělé kamufláži!Vítězem na prvním stupni se stala třída 1. A a na druhém stupni 6. A.

Barevný týden

V pondělí 14. února zahájíme na naší škole „Barevný týden“. Oblečme se celá škola – žáci i učitelé do černé barvy. Doplňky se také cení! Po celý týden v průběhu první vyučovací hodiny bude procházet třídy prvního a druhého stupně tříčlenná komise složená z řad členů školního parlamentu. Hodnotit se bude: • zřetelný celkový oděv… číst dále…

VÝPIS VYSVĚDČENÍ

Děti dostanou výpis vysvědčení ve středu 2.2. a to 4. vyučovací hodinu. Prosím, složky s sebou.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány

Týdenní plány