1.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Seznam pomůcek do 2. třídy

Děti budou na příští školní rok potřebovat tyto pomůcky:

Stavíme ze stavebnice

První stavby ze stavebnice Kapla.

Týden prvňáčků v knihovně

První návštěva knihovny byla hned pohádková. Děti plnily pohádkové úkoly, které jim připravily paní knihovnice. Slavnostně slíbily, že se budou ke knihám chovat slušně a slib podepsaly. Závěrečná prohlídka knih všechny bavila. Do knihovny se mohou prvňáčci bezplatně přihlásit do konce června. Využijte toho a půjčte si něco zajímavého ke čtení na prázdniny.

Projekt Svačíme

Poslední letošní projekt se zabýval zdravými svačinami. Zjišťovali jsme, jaké máme svačiny, ochutnávali jsme ovoce a zeleninu, plánovali zdravý jídelníček na jeden týden a završili jsme to celé kresbou nezdravých nanuků. 🙂

Jarní výzva

Milí rodiče, milí žáci. Doufám, že už nás do konce školního roku nepotká distanční výuka a tak chci vám všem poděkovat za to, jakým způsobem jsme ji společně zvládli. Jako odměnu a společnou vzpomínku se můžete podívat na video z plnění jednotlivých výzev. Video naleznete ZDE.

Den dětí

Soutěže, zábava a měření sportovních výkonů provázelo celý Den dětí. Zaslouženou zmrzlinu si děti užily.

LOUKA – tuš a vodové barvy

Poprvé jsme pracovali s tuší. Dětem se práce velmi dařila. Posuďte sami.

Anglická slovíčka v Lapbooku

Všechna anglická slovíčka, která mají děti po absolvování 1. třídy znát, jsou bezpečně uložená v kapsičkách Obrázkového slovníku. Byla to velká práce, ale pomůcka na další roky je hotová.

Kniha o mně

V pořadí už třetí projekt z českého jazyka se jmenuje Kniha o mně. Děti vytvářely knihu o sobě. Volily nejzajímavější obal nabídnutých knih, zjišťovali, co má na obalu být, tvořili plán vlastního obsahu a nakonec došlo na samotné psaní. Podívejte se, co dokáží prvňáci na konci první třídy samostatně vytvořit.

Naše ředkvičky

Podívejte se, jak už rostou.

Výzvy

Výtvarná a jarní výzva. Mrkněte, co se komu podařilo.

Distanční výuka

Od 1.3.2021 přecházíme opět na distanční výuku. Bližší informace naleznete v emailu. Učivo bude opět ZDE.

Hrajeme pohádku

Celý měsíc únor se věnujeme v českém jazyce pohádkám. Tento týden jsme dělali projekt Hrajeme pohádku, kdy si děti v týmech plánovali práci, domlouvali se, připravovali loutky a rekvizity. Vrcholem bylo odehrání představení pro spolužáky a pak sebereflexe (vlastní hodnocení své práce pomocí semaforových kelímků).

Finále QUIXO ligy

V pondělí 22.2. proběhlo finále ve hře QUIXO. Absolutním vítězem mezi žáky 1. tříd se stal Mikuláš Binar z 1.A, když porazil všechny ostatní finalisty. Na 2. místě skončila Aneta Čecháčková z 1.B a 3. místo obsadila Anastázie Aujezdská z 1.A. Mezi finalisty 2. tříd jednoznačně zvítězil bez jediné porážky Jakub Strnadel, na 2. místě… číst dále…

Pracujeme se dřevem

Práce s kladívkem a vyrážečem, zručnost při vyplétání košíku, sestavování autíček, malého nábytku, semaforů a mnoho dalšího. To všechno mohou děti dělat s dřevěnou stavebnicí MOY TOY. Není nad to, když je práce zábava.

QUIXO liga

Třídní kolo ve hře QUIXO máme za sebou. Po náročném souboji, kdy hrál každý s každým, vyšli tři finalisté. Stázka, Miky B. a Šimon se po prázdninách utkají ve finále o absolutní prvenství mezi prvňáky. Už teď jim přejeme hodně štěstí.

Hlavičky

Jemná motorika je pro žáky důležitá. Co to jen dalo práce navázat všechny ty vlasy, sloupnout krytí z očiček a vystřihnout nos a pusu.

Co je u nás nového

V pátek 22.1. jsme se rozloučili s paní vychovatelkou Alenou Chmelovou. Dětem bude jistě chybět její vyrábění. Rozloučili jsme se tedy stylově – vyrobili jsme jí knihu. Ve stejný den děti malovaly veselé sněhuláky, kteří nám teď zdobí třídní nástěnku na chodbě školy.

Zima

Začalo to výtvarným zpracováním tří králů. Pak napadl sníh a my jsme nemohli jinak, než si naplánovat stopovací akci, kdy jsme hledali stopy zvířat ve sněhu. Našli jsme zaječí a bažantí. Celý výlet byl zakončen sněhovou bitvou, běháním ve sněhu a stavěním mini iglú. Prostě konečně zima jak má být.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány