1.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Vánoční dílny

Díky dnešnímu celodennímu snažení a pomoci deváťáků s lepením mozaiky na skleničky máme všechny tři výrobky na jarmark hotové. Děti se snažily a teď už nám nezbývá, než všechno prodat. 🙂

Škola nás baví

Sestřihy z několika školních aktivit, co třeba děti ve škole dělají, najdete ve videu ZDE.

Počty s včelkou Májou a podzimní les

Sestavit obrázek díky správně vyřešeným příkladům se dnes velice dařilo všem dětem. Pracovali ve skupinách a možná si ani nevšimli, kolik příkladů vlastně vypočítali. Jeden obrázek je složen z 36 příkladů a některé skupiny stihly všechny 4 obrázky. Podzimní lesy, které děti tvořily pomocí bublinkové fólie se také velice vydařily.

Svatý Martin

Tento týden jsme se věnovali příběhu sv. Martina. Kromě sbírky, kterou na škole pravidelně pořádáme se děti dověděly Martinův příběh, řešili svatomartinský kvíz a vyráběli jsme hlavu bílého koně.

Zpětná vazba

Milí rodiče, zpětnou vazbu můžete poskytnout ZDE.

Prvňáčci v bezpečí – návštěva policistek

Kdo je cizí člověk? Co dělat, když jsem doma sám? Nebezpečným situacím s cizími lidmi a jak na ně reagovat se dnes věnovala beseda s příslušnicemi Městské policie.

Skřítci Podzimníčci

Víte, jak vypadají skřítci Podzimníčci? Třeba takto. 🙂

Pavouci, městečka se stromy a hrady

V rámci uvolňování ruky, rozvíjení jemné motoriky a prostorové orientace jsme kreslili pavouka podle amerického ilustrátora a stavěli z kostek městečka se stromy a nakonec ještě hrady.

Buďme kamarádi

Lektorka Radka s opicí Elinkou a housenkou Julinkou si dnes s dětmi povídala o kamarádství. Děti pomohly zachránit království, hrály hry a pojmenovávaly, co je pro kamarádství důležité. Více informací o společnosti Pavučina a jejich aktivitách naleznete ZDE. Po intenzivních dvou hodinách jsme se šli učit ven a na závěr si děti vyráběly podzimní náramky.

Týden zdravé výživy

Týden zdravé výživy je každoroční projekt. Prvňáci jej absolvovali poprvé a myslím, že jsme si jej užili. Ovoce a zelenina nás provázely nejen v prvouce a výtvarné výchově, ale děti si celý týden pečlivě zaznamenávaly informace o tom, co jedly, měli jsme bohatou ochutnávku a sledovali jsme ovoce pod mikroskopem.

Už jsme ve škole jako doma

Krátký sestřih z několika činností, které jsme ve škole dělali můžete zhlédnout ZDE.

Výroba draků s deváťáky

Dnes jsme poslední dvě hodiny vyráběli draky společně s deváťáky. Bylo to zase parádní setkání. Naší deváťáci jsou prostě skvělí. Spolupráce fungovala na jedničku a prvňáci se určitě hodně naučili.

Příroda v okolí školy

Na dnešní celoškolní projekt si pro děti deváťáci připravili 6 úkolů, kde se prvňáci seznamovali se stromy rostoucími v okolí školy. Deváťáci byli skvělými průvodci. Četli prvňákům informace o stromech, pomáhali s vyplňováním informací a prvňáci obkreslovali tvary listů a lepili plody. Byla to vyloženě harmonie. Pak jsme se opět společně vydali do Bělského lesa,… číst dále…

Od písmen k dinosaurům

Dnes děti modelovaly probraná písmena O a U. Díky zábavné stavebnici pak ale mohly plynule přejít na zvířata, dopravní prostředky, hudební nástroje, foťáky, mobily a další věci buď podle návodu, nebo podle vlastní fantazie. Dařilo se jim to skvěle.

Už se učíme!

Celý týden byl plný nových věcí. Pracujeme se jmény, modelujeme a tvoříme, učíme se venku, trénujeme soustředění a koordinaci. V pátek byl dokonce v hodině tělesné výchovy trenér basketbalu a učil děti práci s míčem. Prostě ŠKOLA! 🙂

První týden ve škole

První školní týden prvňáků je za námi. Stihli jsme se vyfotit s deváťáky, uvolňovat ruku při malování vodou, vytvořit první obrázky na třídní nástěnku a mnoho dalšího.

Jak na Bakaláře

V souborech níže najdete dva manuály. 1) Jak na Bakaláře v mobilu a přes web. 2) Jak na KOMENS.

Setkání s deváťáky

Dnes děti strávily celou hodinu se svými deváťáky. Společně se vyfotili a vyplnili narozeninový list prvňáčků. Děkujeme moc deváťákům, jak se o prvňáky starali a prvňáky chválíme za to, že se nestyděli a aktivně s deváťáky spolupracovali.

Ředitelské volno 29. 9. 2023

Rada městského obvodu Stará Bělá dne 28. 8. 2023 usnesením č. 0259/RMOb-SB/2226/15 vyslovila souhlas s vyhlášením volného dne 29. 9. 2023 v příspěvkové organizaci Základní škola Ostrava-Stará Bělá, Junácká 700, Ostrava, IČ: 61989169 v souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, středním odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)… číst dále…

Organizace prvního týdne

Pondělí 4. 9. 2023 Úterý 5. 9. 2023 Středa 6. 9. 2023 Čtvrtek 7. 9. 2023 Pátek 8. 9. 2023

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány