1.A

Třídní učitel
Mgr. Jaroslava Kovaříková
E-mail:
kovaja@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725 111 258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Výlet na Štramberk

Krásný výlet plný zážitků, povídání a dětských úsměvů. Už teď se těšíme na další.

Den dětí v prvních třídách

Den dětí v prvních třídách. Zhlédnutí filmu dle vlastního výběru a návštěva bažantnice, kde se právě líhli bažantí kuřátka. Rodičovskému sdružení děkujeme za výborný zmrzlinový kornout.

Neználek v prvních třídách

Pro projekt Literární postava jsme si vybrali Neználka. Jeho úsměvné příběhy s kamarády z Kvítečkova nás bavily celý týden.

Prvňáčkové přejí maminkám

Milá maminko, nepotřebuji slunce, které září, stačí mi úsměv na Tvé tváři.

Jíme zdravě!

V hodině čtení jsme se poprvé seznámili s pracovním postupem. Zdravá jarní pomazánka všem chutnala. Mňam!

Bábovky v 1. třídách

V naší třídě se dnes sešlo osm krásných, voňavých, chutných bábovek s recepty. Zda vyhrajeme, nevíme, ale už teď jsme vítězi za velikou účast. Děkuji všem rodičům.

Na statku

V rámci školního projektu Den Země první třídy navštívily novobělský statek pana Kaloče. Vřelé přijetí a poutavé povídání o hospodářských zvířatech, zemědělských strojích a životě na statku se všem líbilo. Setkání s jízdní policií nám příjemně oživilo cestu na statek.

Starobělské recepty – bábovky

V úterý 2. května oslavíme ve škole již tradičně Den matek, který bude spojený s obnovenou pekařskou soutěží. Letos nás čekají Starobělské recepty – bábovky. Toto sladké pečivo, které se peče z třeného nebo kynutého těsta, je velmi rozšířené ve střední Evropě. Zmínky o bábovce se poprvé objevují v 15. století. Původně se pojmenování vyvinulo ze staročeského… číst dále…

Dopravní den v prvních třídách

Pátek patřil projektovému vyučování s dopravní tématikou. Naše třída zpracovala téma VRTULNÍK. V jednotlivých hodinách jsme opakovali dopravní značky, řešili situaci na silnici, vybírali vhodné místo pro hru, vypracovali pracovní list a různými technikami malovali vrtulník.

Velikonoční příběh

Setkání s paní katechetkou Veronikou o proměně jarní přírody s poselstvím křesťanských Velikonoc bylo velice milé. Děkujeme.

Den bez batohu

Dnes si děti své věci do školy přinesly v čemkoli jiném než v běžném školním batohu. Nápady byly originální

Čtení nebolí – den pátý

Čtení nebolí nakonec předčilo naše očekávání. Reakce prvňáků a deváťáků byly velmi vstřícné, těšili se na každé další společné setkání. Docházelo k vylepšování některých čtenářských dovedností, zlepšovalo se veřejné vyjadřování a spolupráce žáků. Projekt zanechal čitelný vzkaz pro všechny účastníky projektu. Čtení je důležitá a zároveň zajímavá činnost, která se dá využít pro vytváření přátelských… číst dále…

Čtení nebolí – den čtvrtý

Nejoblíbenější dětský komiks Čtyřlístek je mezi námi více než 50 let. Historie vzniku, autor, hlavní hrdinové a opět sdílené čtení bylo náplní čtvrtého setkání 1. a 9. tříd.

Čtení nebolí – den třetí

Dnešní společné setkání začalo skládáním obrázku (puzzle) na téma kniha. Následovalo opět čtení a sdílení vybrané knihy. Diskuzí jsme zakončili dnešní den.

Čtení nebolí – den druhý

První společné setkání nad knihou. Sdílené čtení bylo pro všechny milým překvapením. Čtení prvňáků se velkým líbilo a malí si společné chvíle se svým velkým kamarádem užívali.

Čtení nebolí – den první

Společný projekt 1. a 9. tříd jsme zahájili vzájemným seznámením s knížkami všech dětí. Žáci devátých tříd měli dnes volné psaní na téma co očekávám od projektu Čtení nebolí. Zítra se sejdeme při společném čtení.

Čtenářský slib

Budeme se radovat z knih a příběhů v nich ukrytých…. Tak začínal náš čtenářský slib při naší další návštěvě knihovny. Kromě slibu jsme prošli i pohádkovou stezkou a prohlédli si knihy, které nás zaujaly.

První třídy v knihovně.

Návštěva knihovny nás všechny velice mile překvapila. Slečna knihovnice Lucka, její povídání, soutěže a veliká spousta knih. Za čtrnáct dní se do knihovny vracíme na besedu O zajíčkovi. Těšíme se.

Vítězství

Byli jsme natolik skvělí, že jsme vyhráli dort a diplom za absolutního vítěze tohoto Barevného týdne. Radost nám nezkazil ani fakt, že jsme se o tento post dělili s 1. B a 2. B. Naopak – gratulujeme i jim! Velké díky patří i rodičům! Byl to parádní týden.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány

Týdenní plány