1.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111245

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Výzvy

Výtvarná a jarní výzva. Mrkněte, co se komu podařilo.

Distanční výuka

Od 1.3.2021 přecházíme opět na distanční výuku. Bližší informace naleznete v emailu. Učivo bude opět ZDE.

Hrajeme pohádku

Celý měsíc únor se věnujeme v českém jazyce pohádkám. Tento týden jsme dělali projekt Hrajeme pohádku, kdy si děti v týmech plánovali práci, domlouvali se, připravovali loutky a rekvizity. Vrcholem bylo odehrání představení pro spolužáky a pak sebereflexe (vlastní hodnocení své práce pomocí semaforových kelímků).

Finále QUIXO ligy

V pondělí 22.2. proběhlo finále ve hře QUIXO. Absolutním vítězem mezi žáky 1. tříd se stal Mikuláš Binar z 1.A, když porazil všechny ostatní finalisty. Na 2. místě skončila Aneta Čecháčková z 1.B a 3. místo obsadila Anastázie Aujezdská z 1.A. Mezi finalisty 2. tříd jednoznačně zvítězil bez jediné porážky Jakub Strnadel, na 2. místě… číst dále…

Pracujeme se dřevem

Práce s kladívkem a vyrážečem, zručnost při vyplétání košíku, sestavování autíček, malého nábytku, semaforů a mnoho dalšího. To všechno mohou děti dělat s dřevěnou stavebnicí MOY TOY. Není nad to, když je práce zábava.

QUIXO liga

Třídní kolo ve hře QUIXO máme za sebou. Po náročném souboji, kdy hrál každý s každým, vyšli tři finalisté. Stázka, Miky B. a Šimon se po prázdninách utkají ve finále o absolutní prvenství mezi prvňáky. Už teď jim přejeme hodně štěstí.

Hlavičky

Jemná motorika je pro žáky důležitá. Co to jen dalo práce navázat všechny ty vlasy, sloupnout krytí z očiček a vystřihnout nos a pusu.

Co je u nás nového

V pátek 22.1. jsme se rozloučili s paní vychovatelkou Alenou Chmelovou. Dětem bude jistě chybět její vyrábění. Rozloučili jsme se tedy stylově – vyrobili jsme jí knihu. Ve stejný den děti malovaly veselé sněhuláky, kteří nám teď zdobí třídní nástěnku na chodbě školy.

Zima

Začalo to výtvarným zpracováním tří králů. Pak napadl sníh a my jsme nemohli jinak, než si naplánovat stopovací akci, kdy jsme hledali stopy zvířat ve sněhu. Našli jsme zaječí a bažantí. Celý výlet byl zakončen sněhovou bitvou, běháním ve sněhu a stavěním mini iglú. Prostě konečně zima jak má být.

Projekt lidské tělo

První velký projekt, který jsme si vyzkoušeli, bylo Lidské tělo. Děti se věnovaly celý týden pěti smyslům. Zkoušeli poznávat hmatem bez pomoci zraku, ochutnávali jsme, čichali, poslouchali a vytvářeli Lapbook. Povedlo se to skvěle a děti to bavilo.

Vánoce

Poslední den před Vánoci jsme si zahráli domino s písmenky, úspěšně jsme vyřešili dětský AZ Kvíz a rozdali dárečky. Pera budou sice až v lednu, ale o to více se děti můžou zpět do školy těšit.

Vánoční baňky na okno

Ve škole už cítíme Vánoce za dveřmi. Dnes jsme vytvářeli vánoční ozdoby na okno.

Papírové vločky

Dnes si děti vyzkoušely stříhat papírové vločky. Přes počáteční obtíže, nakonec všichni alespoň jednu krásnou vločku vytvořili.

Listopadová výzva

V listopadu mohly děti plnit dobrovolné úkoly z výzvy, které obdržely ještě v distanční výuce. Některým se podařilo splnit dokonce všechno. Videoprezentaci ze zaslaných fotografií si můžete prohlédnout zde.

Čepice

Když je zima, když je mráz, čepička, ta hřeje nás. Přetáhnu ji přes uši, každému tak nesluší. Je to skvělé – je to prima, už mi není venku zima.

Nové aktuality, částečný návrat

Ve středu 18. 11. 2020 nastupují zpět do školy žáci 1. a 2. tříd. Všichni budou mít povinně roušky po celou dobu výuky a pobytu ve škole, zajištěno časté větrání tříd. Prosíme rodiče, aby měli žáci dvě roušky, jednu na ústech při vstupu do školy a po celou dobu výuky, druhou v sáčku v aktovce. Příchod… číst dále…

Rozvrh v době distanční výuky

Po dobu trvání distanční výuky bude probíráno učivo v rozsahu rozvrhu uvedeného níže.

Podzimníčci

I doma se dá tvořit. Dobrovolný úkol z tohoto týdne – vytvořit skřítka podzimníčka – přišel vhod několika z vás. Dokonce se přidávali i sourozenci a kamarádi. Podívejte se, jak se podzimníčci z 1.A vydařili.

Aplikace „Čtenářský metr“

Žáci, nevíte, jakou zajímavou knihu byste si mohli v těchto sychravých a tmavých dnech přečíst? Rodiče, nevíte, jakou zajímavou knihu koupit svému dítěti? Jaká je vhodná pro jeho věk, když jej baví třeba jen detektivky a dobrodružné knihy? S tím vám může pomoci aplikace Čtenářský metr, která je od pátku volně ke stažení na Google… číst dále…

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány