1.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Dny Evropy u deváťáků

V pátek jsme navštívili naše deváťáky v jejich třídě, která se proměnila na mini Lotyšsko. Na druhém stupni totiž probíhaly Dny Evropy, kdy každá třída představovala jednu ze zemí Evropské unie. Byli jsme velice překvapeni, kolik zajímavostí jsme se dověděli a také kvalitou modelů a výborným představením země.

Sportování s deváťáky

Dnes nám deváťáci pomáhali s měřením sportovních výkonů v rámci Programu Sazka Olympijský víceboj. Jde o 8 disciplín. Běh na 60 a 500 metrů, T-běh, skok z místa, hluboký předklon, postoj čápa, hod basketbalovým míčem a lehy sedy. Děkujeme moc našim kamarádům z 9.B za skvělou spolupráci a povzbuzování.

Ukázka dravých ptáků – společnost Zayferus

Krásné počasí přálo ukázce dravých ptáků, které nám ke škole přivezli sokolníci ze společnosti Zayferus, která sídlí na jižní Moravě. Žáci mohli vidět orly, supy, sovy, krahujce, káně, sokoly a další dravé ptáky. Dověděli se mnoho zajímavých informací, mohli si zasoutěžit o zajímavé ceny a vrcholem byla ukázka létání a lovu. Kdy se vám poštěstí… číst dále…

Koncert ke Dni matek a recepty z listového těsta

Dnes se děti mohly podívat na generálku hudební pohádky Šípková Růženka, kterou nacvičily děti ze školního sboru. Také probíhala soutěž o nejlepší recept z listového těsta. Z naší třídy se soutěže zúčastnili Verunka, Niki, Dominik a Bertík.

Návštěva starobělských hasičů

Starobělští hasiči dětem představili svá hasičská auta a provedli je zázemím v hasičské zbrojnici. Děti se dnes dověděly hodně zajímavých věcí a hlavně, všechno si mohly doslova „ošahat“.

Projekt Naše ZOO

Tento týden nás čekal již druhý třídní projekt z českého jazyka – Naše ZOO. Celý duben si čteme o zvířatech a teď jsme nabyté vědomosti mohli uplatnit prakticky. Začali jsme plánem naší velké ZOO. Pak přišly na řadu informace o zvířatech. Každý vypracoval kartu jednoho zvířete, které nám představil. Závěrečné stavění pavilónů pro zvířata už… číst dále…

Pozor, medvěd!

Dnešní den se nesl v duchu dopravních značek a to především těch se zvířaty. Naše třída si vylosovala medvěda. Jak se tedy bezpečně chovat, abychom se s medvědem vůbec nepotkali a v případě, že už se s ním potkáme, co dělat aby nás nenapadl? O tom všem jsme si dnes povídali.

Konečně PIZZA!

Ve čtvrtek jsme si konečně mohli dát pizzu, kterou měly děti slíbenou za 1. pololetí. Vydělaly si na ni na vánočním jarmarku, ale čekali jsme, až budeme ve škole všichni. Nakonec jsme se dočkali a byla skvělá. 🙂

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo loutek v Ostravě pro nás připravilo krásné představení o vose Marcelce, která přestože neměla křídla, byla stále ráda, že je. Neměla to jednoduché, ale vždy měla kamarády, kteří jí pomáhali. Nejvíce komáři Jarun a Marun. Ve třídě jsme si pak Marcelku charakterizovali díky metodě Pětilístek.

Kurz in-line bruslení ZŠ Junácká 3. 6. – 7. 6. 2024

Chystáme kurz in-line bruslení pro žáky 1. stupně, v odkaze máte program, propozice a přihlášku na kurz. V případě zájmu si prosím odešlete přihlášku v odkazu. vedení školy

Řeřicha

Před Velikonocemi jsme si do skořápek zaseli řeřichu a dnes už jsme sklidili. 🙂 K ochutnávce jsme využili školní kuchyňku. Kdo ochutnal, většinou byl mile překvapen. Někteří ale zarputile zůstali jen u rohlíku s máslem.

Krásné Velikonoce

Děti celý březen tvořily jarní a velikonoční výrobky. Jde jim to krásně. Krásné Velikonoce všem!

Den Bláznivých pokrývek hlavy a ještě k tomu Naruby

Krásné a nápadité pokrývky hlavy dnes byly k vidění na chodbách a ve třídách. K tomu ještě navíc probíhal Den Naruby. I prvňáci si vyzkoušeli naučit své spolužáky psát písmeno „z“ a hodina tělesné výchovy byla také podle jejich nápadů. Poslední dvě hodiny jsme ale věnovali vydělávání a nakupování peněz. Byla to dřina, ale všechny… číst dále…

Předškoláci ve škole

Dnes nás ve třídě navštívili předškoláci z horní školky. Naučili jsme je jazykolamy, ukázali jsme jim jak už umíme psát a řekli taky něco anglicky. Předškoláky jsme zapojili do mnoha věcí: diktovali dětem slova na psaní, pracovali s obrázky, vyplňovali pracovní list a zahráli si hru na interaktivní tabuli. Prvňáci si vyzkoušeli roli pomocníků. Pomáhat… číst dále…

Čtení nebolí – 4.den

Dnes jsme se naposledy setkali s deváťáky u čtení. Tentokrát to bylo nad komiksem. Čtyřlístek umožnil dětem čtení v rolích a také došlo na malá představení. Na závěr prvňáci dostali od deváťáků krásné záložky do knih. Snad je budou malí čtenáři hojně využívat při čtení zajímavých knih.

Čtení nebolí – 3. den

Na dnešním čtenářském setkání děti pracovaly s příběhem o Jackovi a kouzelných fazolích. Po čtení příběhu přišla ta složitější fáze, nastříhat připravené obrázky s textem a nalepit je tak, aby zachovaly posloupnost Jackova příběhu. Nakonec to všichni zvládli.

Čtení nebolí – 2. den

Dnes byla na programu návštěva knihovny. Děti si mohly užít hodinu mezi knihami. Prohlíželi si, četli, ukazovali si zajímavosti a také si někteří odnesli vypůjčené knihy domů.

Čtení nebolí 1. den

První den projektu Čtení nebolí začal společnou četbou knihy prvňáčků. V četbě se se svým deváťákem střídali a pak shrnovali, o čem četli. Společně vyplnili pracovní list a prvňáci také svou knihu představili.

Projekt Budeme hrát pohádku

Celý týden jsme věnovali prvnímu projektu z českého jazyka, který uzavřel téma Pohádky. Projektem se děti učily plánovat, podle plánu pracovat, spolupracovat, rozdělit si úkoly, zjišťovat informace, hodnotit svou práci a práci svých spolužáků. Postupně jsme viděli pohádku O veliké řepě, Pata a Mata, Šípkovou Růženku a pohádku O hodném drakovi. Děti odvedly skvělé výkony… číst dále…

Veselé zoubky

Dnes jsme si povídali o tom, jak se starat o zuby, aby se nekazily. Pomáhal nám s tím Hurvínek, který se o své zuby vůbec nestaral. Děti si domů odnesly tašku s kartáčkem, pastou a mezizubní nití.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány