1.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo loutek v Ostravě pro nás připravilo krásné představení o vose Marcelce, která přestože neměla křídla, byla stále ráda, že je. Neměla to jednoduché, ale vždy měla kamarády, kteří jí pomáhali. Nejvíce komáři Jarun a Marun. Ve třídě jsme si pak Marcelku charakterizovali díky metodě Pětilístek.

Kurz in-line bruslení ZŠ Junácká 3. 6. – 7. 6. 2024

Chystáme kurz in-line bruslení pro žáky 1. stupně, v odkaze máte program, propozice a přihlášku na kurz. V případě zájmu si prosím odešlete přihlášku v odkazu. vedení školy

Řeřicha

Před Velikonocemi jsme si do skořápek zaseli řeřichu a dnes už jsme sklidili. 🙂 K ochutnávce jsme využili školní kuchyňku. Kdo ochutnal, většinou byl mile překvapen. Někteří ale zarputile zůstali jen u rohlíku s máslem.

Krásné Velikonoce

Děti celý březen tvořily jarní a velikonoční výrobky. Jde jim to krásně. Krásné Velikonoce všem!

Den Bláznivých pokrývek hlavy a ještě k tomu Naruby

Krásné a nápadité pokrývky hlavy dnes byly k vidění na chodbách a ve třídách. K tomu ještě navíc probíhal Den Naruby. I prvňáci si vyzkoušeli naučit své spolužáky psát písmeno „z“ a hodina tělesné výchovy byla také podle jejich nápadů. Poslední dvě hodiny jsme ale věnovali vydělávání a nakupování peněz. Byla to dřina, ale všechny… číst dále…

Předškoláci ve škole

Dnes nás ve třídě navštívili předškoláci z horní školky. Naučili jsme je jazykolamy, ukázali jsme jim jak už umíme psát a řekli taky něco anglicky. Předškoláky jsme zapojili do mnoha věcí: diktovali dětem slova na psaní, pracovali s obrázky, vyplňovali pracovní list a zahráli si hru na interaktivní tabuli. Prvňáci si vyzkoušeli roli pomocníků. Pomáhat… číst dále…

Čtení nebolí – 4.den

Dnes jsme se naposledy setkali s deváťáky u čtení. Tentokrát to bylo nad komiksem. Čtyřlístek umožnil dětem čtení v rolích a také došlo na malá představení. Na závěr prvňáci dostali od deváťáků krásné záložky do knih. Snad je budou malí čtenáři hojně využívat při čtení zajímavých knih.

Čtení nebolí – 3. den

Na dnešním čtenářském setkání děti pracovaly s příběhem o Jackovi a kouzelných fazolích. Po čtení příběhu přišla ta složitější fáze, nastříhat připravené obrázky s textem a nalepit je tak, aby zachovaly posloupnost Jackova příběhu. Nakonec to všichni zvládli.

Čtení nebolí – 2. den

Dnes byla na programu návštěva knihovny. Děti si mohly užít hodinu mezi knihami. Prohlíželi si, četli, ukazovali si zajímavosti a také si někteří odnesli vypůjčené knihy domů.

Čtení nebolí 1. den

První den projektu Čtení nebolí začal společnou četbou knihy prvňáčků. V četbě se se svým deváťákem střídali a pak shrnovali, o čem četli. Společně vyplnili pracovní list a prvňáci také svou knihu představili.

Projekt Budeme hrát pohádku

Celý týden jsme věnovali prvnímu projektu z českého jazyka, který uzavřel téma Pohádky. Projektem se děti učily plánovat, podle plánu pracovat, spolupracovat, rozdělit si úkoly, zjišťovat informace, hodnotit svou práci a práci svých spolužáků. Postupně jsme viděli pohádku O veliké řepě, Pata a Mata, Šípkovou Růženku a pohádku O hodném drakovi. Děti odvedly skvělé výkony… číst dále…

Veselé zoubky

Dnes jsme si povídali o tom, jak se starat o zuby, aby se nekazily. Pomáhal nám s tím Hurvínek, který se o své zuby vůbec nestaral. Děti si domů odnesly tašku s kartáčkem, pastou a mezizubní nití.

Na čem pracujeme?

Přináším ukázky z velmi zdařilých prací dětí. Nejdříve se jedná o obrázky do výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. Jde o práci tuší, voskovkami a vodovými barvami. Páteční čtení s porozuměním nám ve třídě odhalilo mnohé zdatné ilustrátory a dnes jsme zpracovávali obří myšlenkovou mapu na téma Hospodářská zvířata, kterému se právě věnujeme v prvouce.

Barevný týden

Maskáč, pruhy, srdíčka, duha a oranžová. Celá škola byla tento týden v barvách. Jak jsme si to užili můžete sledovat ve videu ZDE.

Pokusy v prvouce a Prima pokusy

V prvouce se věnujeme pokusům, zkoumání vlastností látek a hledáním odpovědí na otázky, které nám vznikají. Vrcholem byly páteční Prima pokusy. Bylo to zajímavé, akční a zábavné. Děti se tento týden dověděly mnoho nových zajímavých věcí. Video z Prima pokusů najdete ZDE.

Barevný týden

V pondělí 12. února zahájíme na naší škole opět „Barevný týden“. Oblečme se celá škola – žáci i učitelé do maskáčové barvy. Po celý týden v průběhu první vyučovací hodiny bude procházet třídy prvního a druhého stupně tříčlenná komise složená z řad členů školního parlamentu. Hodnotit se bude: • zřetelný oděv dané barvy v počtu… číst dále…

Návštěva knihovny

První návštěva starobělské knihovny byla zážitkem. Děti se dověděly, co všechno mohou v knihovně najít a zapůjčit si, jak jsou knihy řazeny, vyzkoušely si doporučit knihy fiktivním čtenářům různého věku a kreslily obálku své vysněné knihy. Na závěr si mohly knihy podle libosti prohlížet a číst si v nich.

Tento týden ve škole

Začali jsme recitační soutěží, ve které naši třídu v nesoutěžní části reprezentovala Alička, Damian a Vanesska. Pak jsme si vyrobili karnevalové škrabošky, abychom si připomněli, že je doba maškarních plesů. Ve vyučování si hrajeme se slovy a se stavebnicemi.

Pohyb a zručnost

Šplh na tyči není snadný a v současné době tuto dovednost mnoho dětí neovládá. Ne tak v naší třídě. Dost dětí se už se šplhem setkalo, někdo to zkoušel poprvé, ale rozhodně se s touto výzvou poprali všichni a velice dobře. Stejné to bylo s prací s kladívkem a vyrážečem. Práce s dřevěnou stavebnicí MOY… číst dále…

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány