2.B

Třídní učitel
Mgr. Pavla Gavlová
E-mail:
gavlpa@zsjunacka.cz

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Den bláznivých ponožek

Dnes jsme si užili dne bláznivých ponožek. Snažili jsme se všichni.

Naše výtvarná výchova

Ve výtvarné výchově jsme se mimo jiné věnovali hře s barvou při práci se suchými pastely a tematické malbě, kde jsme zpracovávali téma dopravních prostředků. Na výsledku výtvarné práce našich dětí si cením především originality, umístění v prostoru a nebojácnosti při míchání barev. Ukázky jejich práce můžete shlédnout na následujícím videu ZDE.

Recitační soutěž

Recitace básně před spolužáky z ostatních tříd není snadná. Naši třídu reprezentovaly děti – Sofinka Baum, Natálka Horylová, Anička Mertová, náhradníkem byl Vašík Folta. V nelehké konkurenci druhých a třetích tříd získala první místo žákyně naší třídy – Sofinka. Moc gratulujeme! Jsme rádi, že bude naší školu reprezentovat v obvodním kole.

Můj lapbook – Hlásky

Děti si dnes vytvářely svůj lapbook na téma hlásky. Co to je lapbook? Jedná se o interaktivní přehled, který si vytvářejí samy děti. Do něj se vejde mnoho zajímavých informací a zápisků z klasického sešitu. Během stříhání, lepení a hledání souvislostí si žáci dané učivo nenásilnou formou procvičují. V následujícím videu ZDE můžete vidět naši… číst dále…

Přání krásných Vánoc

Dnešní den se nesl v duchu nehmotných přání pro své nejbližší, koled a následného netrpělivě očekávaného předávání dárečků a následných her. Vážení rodiče, milé děti, přeji vám všem krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2013 hlavně zdraví, štěstí a spoustu společné radosti. Pavla Gavlová

Vystoupení taneční školy TREND

Galashow taneční školy Trend bylo opravdu velmi krásné. Tanečníci vystupovali s velkým nadšením. Všechna vystoupení byla korunována nadšeným aplausem dětí.

Beseda s paní katechetkou

Tradice Vánoc, tak se jmenovala dnešní beseda s paní katechetkou Hořínkovou. Ta vypravovala dětem příběh narození malého Ježíška v městečku Betlémě. Děkujeme za besedu.

Oblékáme krychli

Dnes jsme v matematice ve dvojicích tvořili sítě krychle. Našli jsme celkem 16 různých řešení. Výsledky naší práce můžete vidět ZDE.

Beseda s policistou

Pravidla, to bylo téma dnešní besedy s policistou. Proč jsou pravidla důležitá a jak nám pomáhají v běžném životě, jak by se nám žilo ve společnosti bez pravidel, to vše bylo námětem úvah i diskuzí našich dětí.

Vánoční jarmark

Děkujeme rodičům za podporu naší třídy při nákupu výrobků na vánočním jarmarku. Všichni rodiče si koupili výrobky svých dětí. Doufáme, že zakoupené dekorace pomohou vytvořit kouzelnou vánoční atmosféru.

Vystoupení dětí kroužku Sborového zpěvu

V neděli 4. prosince děti vystoupily v Husově sboru na koncertě nazvaném Těšíme se na Ježíška.

Vánoční dílny

Naše děti tvoří moc rády. Rodiče se mohou těšit na vánoční svícny, vánoční mandaly a stromečky ze šišek. Snad budou mít rodiče z výrobků stejnou radost jako děti, když je vytvářely.

Prevence negativních jevů – Nebezpečí

Program etického kompasu Pavučina.net byl velmi zajímavý. Děti si uvědomily, že není třeba se bát, ale je třeba být připraveni na to, jak reagovat. Důležité informace byly skvěle podány paní Petrou, děti přišly na řešení situací, v nichž by mohlo hrozit nebezpečí.

Tonda obal

Jak třídit odpad? Děti to vědí. Ve třídě třídíme odpad už dávno. Víme, že tak chráníme naši přírodu. Dnešní beseda o tom, jak správně odpad třídit, se dětem moc líbila. Za svou pilnou práci byly odměněny drobnými dárky.

Malujeme v listopadu

Malujeme rádi a pěkně. Jablíčka děti kreslily černou tuší.

Fond SIDUS

Ve čtvrtek 24. 11. a v pátek 25. 11. 2022 proběhne na naší škole prodej výrobků fondu Sidus. Tato nezisková organizace již řadu let zajišťuje finanční pomoc zdravotně postiženým dětem (např. nákupem či úpravou potřebného vybavení, přímým finančním darem nebo zajištěním terapeutické či lektorské pomoci). Více se o fondu Sidus můžete dovědět ZDE. Proto přispějme nákupem… číst dále…

Sběr papíru

Od 7.  do 11. listopadu proběhl na naší škole „sběr papíru s panem Popelou“.Nahromadilo se okolo 220 kg. Všem účastněným žákům i pedagogům moc děkujeme. Poděkování patří rovněž vybraným členům Školního parlamentu za výpomoc v průběhu celé akce.Finanční prostředky za sběr bude Sdružení rodičů používat v průběhu tohoto školní roku na školní či třídní projekty, aktivity a… číst dále…

Vítání občánků

V sobotu naše děti opět přivítaly nové starobělské občánky.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány