2.B

Třídní učitel
Mgr. Pavla Gavlová
E-mail:
gavlpa@zsjunacka.cz

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Noc kostelů

Kroužek pěveckého sboru, který sdružuje děti 2.-5. tříd a vede je lásce ke zpěvu, vystoupil v pátek večer na akci Noc kostelů. V krásných prostorách kostela svatého Jana Nepomuckého ve Staré Bělé jsme si mohli užít neopakovatelnou atmosféru a zazpívat pro své blízké. Děti byly velmi šikovné a byly oceněny krásným potleskem.

Čtení nuda není

Dočetli jsme knihu ze školní knihovny Školnice Valérie – 1. díl. Otázky a úkoly na stanovištích byly zaměřeny na informace, které jsme mohli získat právě přečtením této knihy. Knížky do školní knihovny jsme získali díky finanční podpoře statutárního města Ostravy.

Výlet do DinoParku

Letošní školní výlet nás zavedl do krásného prostředí s pohyblivými a ozvučenými modely dinosaurů. Užili jsme si procházky přírodou, 3D kina, jízdy na motokárách, hry na honěnou v bludišti, houpaček, prolézaček, klouzaček, vyhrabávání kosterních pozůstatků z pískoviště, hlazení koz v minizoo, jízdy v DinoExpresu a byli vystaveni druhohornímu hurikánu. Počasí nám opravdu přálo a děti… číst dále…

Sejeme hrášek

V prvouce jsme ve skupinách zaseli semínka hrachu a měsíc pozorovali, jak hrách klíčí a následně raší první lístečky. Každá skupina se starala o své rostlinky.

Čtenářská dílna – popis literární postavy

Ve čtenářských dílnách se v současnosti věnujeme také popisu literární postavy. Děti se ve skupinách seznámily s textem, diskutovaly o svých představách a následně je výtvarně ztvárnily. Vybrali jsme si hlavní postavu z knihy Daniela Defoa Robinson Crusoe. Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy  

Den matek

Děti přejí svým maminkám všechno nejlepší a děkují za lásku a každodenní péči.

Den matek – koncert

Děti, které navštěvují kroužek Sborového zpěvu, si tentokrát připravily pro své maminky divadelní představení Ať žijí duchové. Při dopolední generálce pro své spolužáky z 1. stupně se ke zpěvu nenuceně přidali i jejich kamarádi. Dětem se vystoupení moc povedlo a sklidily zasloužený potlesk. Děkujeme rodičům za pomoc s přípravou kostýmů.

Den Země

Čtvrtek a pátek patřil na naší škole oslavám Dne Země. Žáci prvního stupně se zaměřili na stromy. S těmi jsme se seznámili na vycházce do lesa, pak ve skupinách odpovídali na otázky a vypracovali pracovní list. K příjemnému prožití těchto dní přispělo i pěkné počasí.

Vítání občánků

Tuto sobotu jsme opět přivítali nová starobělská miminka. Děkuji dětem, že přišly. Děkuji rodičům, že přivedli své děti. Byli jste šikovní.

Starobělské recepty – bábovky

V úterý 2. května oslavíme ve škole již tradičně Den matek, který bude spojený s obnovenou pekařskou soutěží. Letos nás čekají Starobělské recepty – bábovky. Toto sladké pečivo, které se peče z třeného nebo kynutého těsta, je velmi rozšířené ve střední Evropě. Zmínky o bábovce se poprvé objevují v 15. století. Původně se pojmenování vyvinulo ze staročeského… číst dále…

Dopravní den

Dnešní projektové vyučování – dopravní den, bylo zaměřeno na dopravní prostředky. Naše třída si vylosovala trolejbus. Nejdřív jsme si jej v Ostravě prohlédli, malovali a ve skupinách přemýšleli nad slovesy, která souvisí s jízdou trolejbusem. Na ČT-EDU jsme zhlédli zajímavé video o trolejbusech, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Teď už víme, kdy a kde… číst dále…

Přejeme krásné Velikonoce!

Děti si vytvořily kuřátko jako podnos pro velikonoční vajíčko. Snad se dětem podaří výslednou práci přinést domů. Přejeme krásné prožití velikonočních svátků!

Úspěšný sportovec

Gratulujeme Honzíkovi k 2. místu v hasičské soutěži všestrannosti. Honzíku, jsi šikulka!

Návštěva knihovny

Na dnešní besedě v knihovně jsme si povídali o komiksu, vyplnili kvíz o znalostech vlastností postav z komiksu Čtyřlístek a prohlíželi jsme si knížky, které nás zaujaly. Beseda se nám moc líbila.

Velikonoční poselství

Beseda s paní katechetkou přinesla dětem poselství o tom, že dobro zvítězí nad zlem, život je silnější než smrt a po těžším období bude zase lépe.

Den bez batohu

Dnešní den byl byl vyhlášen školním parlamentem jako den bez batohu. Děti si své učebnice nesly v různých netradičních nádobách. Tím si mohly uvědomit, jak těžké to mají některé děti, když mnoho kilometrů chodí do školy pěšky a nosí své učení jen v rukou.

Obrázky – velikonoční vajíčka

Tyto obrázky budou zdobit Husův sbor při jarním koncertě, který se koná tuto neděli.

Obvodní kolo recitační soutěže pro žáky I. stupně

Středisko volného času v Ostravě – Zábřehu uspořádalo 16. března obvodní kolo recitační soutěže pro žáky prvního stupně základních škol. Naši školu reprezentovaly v I. kategorii Violka Štěpánková z 2. A a Sofinka Baum z 2. B. Violka uspěla s básní Jiřího Žáčka „Ledňáček“. Získala krásné druhé místo, a tak postoupila do městského kola.V II. kategorii… číst dále…

Divadlo loutek – Dášeňka

Dnešní divadelní představení bylo inspirováno knihou Karla Čapka Dášeňka čili život štěněte. Dětem se představení moc líbilo.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány