3.A

Třídní učitel
Mgr. Jaroslava Kovaříková
E-mail:
kovaja@zsjunacka.cz

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Ostrava zdraví Francii

Na týden opět zasedl s námi do lavic Oscar Lukas. Náš zahraniční spolužák z Francie. Společně si užíváme vzácné chvíle, čteme, píšeme, počítáme, malujeme a vyrábíme. Čas se ale krátí.

Pozor, změna!

Avizovaná přednáška „Vychovávejte své děti tak, aby vám nelezly na nervy“ rodinného terapeuta Jiřího Haldy proběhne v pátek 10.6. již od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Úspěšní sportovci

Mistrovství ČR v minibadmintonu se konalo již tento víkend. Ondra skončil na úžasném 5.-8. místě.Gratulujeme a děkujeme.

NOVÉ! Kutálí se, kutálí.. KULIHRÁŠEK!

KULIHRÁŠEK – Další z řady oblíbených doprovodných opatření v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol. A teď už sázíme, kypříme, zalíváme a čekáme.

Úspěšní sportovci

Ondra získal 1. místo v turnaji o Pohár rytíře Vítka. Gratulujeme. 21. května mu budeme držet palce, ať se mu podaří co nejlepší umístění na MČR ve Vendryni. 

Květiny pro maminky

Všem maminkám přejeme krásnou sváteční neděli.  Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství.

Objev roku 2022

Další ročník oblíbené soutěže je tu. Zveme všechny žáky 2. – 9. tříd k účasti. Pročtěte si podmínky a prohlédněte ceny. Těšíme se na další skvělé objevy.

Divadelní představení

Po dvou letech se opět vracíme k pravidelné návštěvě Divadla loutek. Dnes jsme viděli představení Ronja dcera loupežníka. Všem se líbilo. Ronja – dcera loupežníka je kniha pro děti Astrid Lindgrenové z roku 1981.

Clothes

Po dobu dvou měsíců jsme se v hodinách anglického jazyka zabývali slovní zásobou a gramatikou týkající se oblečení. Děti si to zábavnými metodami a formami učení užily.

Velké Karlovice – 14. den

Všichni jsme zvládli poslední noc a už se těšíme domů. Po snídani nás v pořádku odvezl autobus zpět do Staré Bělé. Všechny děti před odjezdem dostaly kartičku pojištěnce. Mají ji buď v kufru nebo peněžence. Na hotelu po vystěhování zbyly ještě nějaké věci dětí, které po Velikonocích vystavíme ve škole. Jinak Vám rodičům i dětem… číst dále…

Velké Karlovice – 13. den

Dnešní den byl ve znamení hledání pokladu, zhodnocení pobytu, her a balení a dokončení deníku. Díky nádhernému počasí jsme si užili i řadu aktivit na hřišti.

Velké Karlovice – 12. den

Dopoledne jsme strávili návštěvou obchůdku se sklem v Karolínce, kde si každý mohl vyzkoušet broušení skla. Odpoledne nás zase místní dobrovolní hasiči zasvětili do jejich práce. Všichni si zkusili smotat a rozmotat hadici, stříkat s ní na cíl či si prohlédnout jejich techniku. Po setmění nás ještě čekala stezka odvahy.

Velké Karlovice – 11. den

Dneska nás čekala celodenní túra. Vyjeli jsme autobusem na Čerťák a vraceli se kolem Karlovské jezera. Počasí nám přálo, i když bylo aprílové. Sluneční paprsky střídala občas krátká chumelenice. Unavení z procházky jsme pak ocenili chvilku klidu u pohádky.

Velké Karlovice – 10. den

Po snídani jsme si povykládali o věcech, které jdou vyčíst o stromu z pařezu a poté jsme se vydali ke kapličce na Strčkové. Cestou jsme u několika pařezů spočítali stáří stromu v době, kdy byl pokácen a z přírodního materiálu postavili mandaly. Po obědě jsme se rozdělili do týmů a budovali raketu pro vajíčko. I… číst dále…

Velké Karlovice – 9. den

Dnes nám bohužel nevyšlo počasí, probudili jsme se do deštivého rána. Věnovali jsme se tedy aktivitám v interiéru s přírodovědným zaměřením a různým hrám. Odpoledne jsme vyrazili ven se nadýchat čerstvého vzduchu. Více naleznete ve videu. Odkaz: 3.A a 3.B Velké Karlovice 2022 – YouTube

Velké Karlovice – 8. den

Ráno jsme vyrazili na procházku do zdejšího dřevěného kostelíku, kde nám o něm něco povykládal pan Dobrozemský. Poté jsme se přes kopec vrátili k hotelu a věnovali se hrám na hřišti a v lese. odkaz na video: 3.B Velké Karlovice 2022 – 4. video – YouTube

Velké Karlovice – 7. den

Dnešní ráno jsme si užili pyžamové dopoledne, udělali jsme si módní přehlídku, malovali si na obličej a hráli různé hry. Odpoledne jsme se vyřádili ve Vodním světě a na večer se trochu báli při procházce s baterkou. Nyní už plní dojmů spinkáme.

Velké Karlovice – 6. den

Dnes dopoledne jsme vyrazili do Muzea ve Velkých Karlovicích, kde jsme se dozvěděli zajímavosti ze života zdejších lidí v minulém století. Cestou jsme taky nezapomněli odeslat dopisy a pohledy. Po obědě nás pobavily Prima pokusy a užili jsme si spoustu legrace na hřišti.

Velké Karlovice – 5. den

Dnešní den byl ve znamení zvířátek. Vydali jsme se do ZOO Lešná ve Zlíně, kde jsme si užili téměř celý den. Odkaz na video: 3.A Velké Karlovice 2022 – ZOO – YouTube

Velké Karlovice – 4. den

Dnešní den byl z velké části věnován dopravní výchově. Formou her i pracovního listu jsme si zopakovali značky i povinnou výbavu kola. Nechyběly ale ani aktivity na hřišti, pěkná túra či večerní pohádka. Odkaz na video: 3.A Velké Karlovice 2022 – 2. video – YouTube

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány