3.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Den bláznivých ponožek

Byl to skvělý nápad, všichni jsme si tento den užili. Video naleznete ZDE.

Školní kolo recitační soutěže

Dnes proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovali Kryštof Dadok s básní Jiřího Wolkera . Okno, Anička Kutáčová s básní Jiřího Žáčka – Ufo, ufo, ufoni a Kryštof Gelnar s básní Miloše Kratochvíla – Užovka Božena. Nikdo z nich sice neobsadil první tři místa, ale i tak byly jejich recitační výkony krásné.

Můj region

Zajímavá místa v Moravskoslezském kraji byla tématem prvního referátu z prvouky. Úkol to nebyl snadný a následná prezentace některé i trošku potrápila, ale myslím, že na sebe mohou být děti pyšné.

Vánoční přání

Radostné prožití vánočních svátků a co nejlepší rok 2023 pro všechny žáky 3. A a jejich rodiny. Markéta Jurišicová

Akademie taneční školy Trend

V letošním roce jsme mohli opět naživo vidět tanečníky a tanečnice starobělské taneční školy Trend. Bylo to krásné.

Quixo liga

Školní liga ve hře Quixo probíhala od října ve dvou kategoriích. Finále kategorie 4. a 5. tříd proběhlo ve středu 14. prosince a a finále kategorie pro 2. a 3. třídy se uskutečnilo ve čtvrtek 15. prosince. Ceny pro vítěze byly zakoupeny z finančních prostředků, které poskytlo statutární město Ostrava v rámci projektu Rozvoj techniky a… číst dále…

Vánoční příběh

Jak to bylo s Marií, Josefem a narozením Ježíše? O tom nám dnes přišla vyprávět paní katechetka Veronika Hořínková. Navodila tajemnou a laskavou vánoční atmosféru, při které si děti mohly vzájemně popřát něco pěkného.

Prevence negativních jevů – KAMARÁDI

V programu, který si pro nás připravila lektorka Petra, jsme se dověděli mnoho nových věcí o přátelství. Hledali jsme , co máme společného i s někým, s kým se běžně moc nebavíme a došlo i na scénku. Více o programech Pavučiny naleznete ZDE.

Vánoční jarmark

Co jsme v dílnách vyrobili, to jsme na jarmarku prodali. Děkujeme všem milým zákazníkům za návštěvu a nákupy a dětem patří velké díky za výborný prodej.

Beseda s Městskou policií

Dnes nás navštívili dva strážníci Městské policie s programem Malý kriminalista (základy kriminalistiky a svědectví). Cvičení bylo zaměřeno na rozvoj pozornosti a paměti. Cílem bylo, aby si děti prostřednictvím hry naučily zapamatovat si důležité informace, pokud se stanou svědky protiprávního činu. Cvičení bylo zaměřeno především na schopnost slovně nebo písemně popsat osoby, věci, vozidla nebo… číst dále…

Vánoční dílny

Celý páteční den se všichni snažili vyrobit co nejkrásnější výrobky na Vánoční jarmark. Výsledky si můžete zakoupit v úterý od 17ti hodin ve třídě 3.A.

Vyjmenovaná slova trochu jinak

Vytvořit informační nebo reklamní banner o pelyňku a lýkožroutovi. To byl úkol náročný, ale pro děti z 3.A žádný problém. Informace využily z výchozího textu a výtvarná stránka už byla jen na nich. Konečně víme, co je to ta kůrovcová kalamita.

Tonda Obal

Jak správně třídit odpad? Proč je to dobré? O tom všem byl dnešní program s Tondou Obalem. Pan lektor třeťáky velmi chválil.

Fond SIDUS

Ve čtvrtek 24. 11. a v pátek 25. 11. 2022 proběhne na naší škole prodej výrobků fondu Sidus. Tato nezisková organizace již řadu let zajišťuje finanční pomoc zdravotně postiženým dětem (např. nákupem či úpravou potřebného vybavení, přímým finančním darem nebo zajištěním terapeutické či lektorské pomoci). Více se o fondu Sidus můžete dovědět ZDE. Proto přispějme nákupem… číst dále…

Sběr papíru

Od 7.  do 11. listopadu proběhl na naší škole „sběr papíru s panem Popelou“.Nahromadilo se okolo 220 kg. Všem účastněným žákům i pedagogům moc děkujeme. Poděkování patří rovněž vybraným členům Školního parlamentu za výpomoc v průběhu celé akce.Finanční prostředky za sběr bude Sdružení rodičů používat v průběhu tohoto školní roku na školní či třídní projekty, aktivity a… číst dále…

Projekt sv. Martin

11. listopadu mají svátek všichni Martinové. Ve Staré Bělé se koná tradiční Svatomartinský průvod a ve škole pořádáme sbírku pro lidi bez domova. Kdo to ale byl ten svatý Martin? Proč to všechno? To děti zjišťovaly v rámci dnešního projektu. Nejdříve si kladly otázky. K tomu jim posloužila metoda rybí kosti a pak došlo na… číst dále…

Sbírka potravin a drogerie pro ukrajinské rodiny – poděkování

Vážení rodiče,minulý čtvrtek a pátek proběhla na naší škole avizovaná sbírka potravin a drogerie pro ukrajinské rodiny. Shromáždilo se přes 150 kg potravin a drogerie. Ty byly poté převezeny na faru ve Staré Bělé a tam byly spolu s dalšími sbírkami předány potřebným ukrajinským rodinám. Další informace zde.Moc děkuji všem, kteří jste se zapojili. Velice si vážíme vaší pomoci, zvláště… číst dále…

Návštěva knihovny

Dnes jsme opět navštívili starobělskou knihovnu. Děti si zopakovaly organizaci knih v knihovně, dověděly se něco nového, zahrály si pátrací hru a nakonec došlo i na prohlížení knížek.

E-shop školního oblečení

Od 1.11. do 14.11 je otevřen e-shop školního oblečení. Objednávat můžeme ZDE.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány