Výsledky přijímacích zkoušek a co dál?

Vážení rodiče, milí žáci,

výsledky přijímacích zkoušek budou zveřejněny 15. května, a to na dipsy.cz (pro přihlášené uchazeče) a na webových stránkách a vývěskách středních škol pod registračním číslem (pro uchazeče, kteří podávali papírovou přihlášku), popřípadě způsobem, o kterém vás škola již informovala. Podle výsledků příjímacích zkoušek a priorit přiřadí systém žáka do oboru vzdělávání. Proti tomuto se nelze odvolat, můžete se však místa vzdát, a to do tří dnů od zveřejnění výsledků písemně řediteli střední školy, ale to znamená, že žák půjde do druhého kola. Odvolat se můžete do tří dnů od zveřejnění výsledků např. proti počtu bodů (již dnes najdete v systému dipsy.cz), a to písemně řediteli střední školy.

Pokud se na žádný z oborů žák nedostane, půjde do druhého kola přijímacího řízení. Volná místa budou navedena do systému dipsy.cz do 20. května a od 21. května můžete až do 24. května podávat až tři přihlášky a další dvě na obory s talentovou zkouškou. Pro toto kolo se budou brát výsledky jednotné přijímací zkoušky z prvního kola (pokud je žák nedělal, nemůže se hlásit na maturitní obor), ale pozor školy mohou realizovat školní přijímací zkoušky – talentové zkoušky, zkoušky fyzických schopností apod. Informace budou střední školy předávat stejně jako v prvním kole přes dipsy.cz a nebo dopisem. K přihláškách do druhého kola budete znovu dokládat prospěch a na obory, kde to požadují, lékařskou prohlídku (formulář na stránce třídy). Na přihlášky do druhého kola je jen týden, je třeba vše řešit co nejrychleji. Výsledky druhého kola budou zveřejněny 21. června.

V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat, a to přes aplikaci Bakaláři nebo na ondrdi@zsjunacka.cz

Mgr. Dita Ondrejčeková, kariérový poradce