2.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Pracujeme podle návodu

Tento týden jsme zkoušeli pracovat s novou stavebnicí. Vytvořit stavbu podle pracovních karet není snadné. Chce to trpělivost, zručnost a přesnost. Přesto to zvládnou už i druháci.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

V rámci prevence negativních jevů jsme dnes absolvovali program Jeden za všechny, všichni za jednoho, který měl v interaktivních hrách podpořit vztahy napříč třídním kolektivem, učit děti klást správné otázky a vzájemně se respektovat. Program vedla lektorka společnosti Pavučina. Více o této obecně prospěšné společnosti naleznete ZDE.

Kouzelné květiny a podzim v pracovním vyučování

Věděli jste, že papírové květiny mohou také otevírat samy květy? Pokud vás to překvapuje, podívejte se na videa našich kouzelných květin z papíru. 🙂 A co by to byl za podzim bez ježků a barevného listí. Ty nám teď zdobí třídní nástěnku. VIDEO 1 VIDEO 2 VIDEO 3

Oslavy 60ti let školy

Oslavy 60ti let školy probíhaly ve výborné atmosféře a za krásného počasí. Hned při vstupu do školy dostali všichni památeční placku se znakem školy a pak už to začalo. Třída 6.C, která si stejně jako my vylosovala 70. léta nás pozvala na svou prezentaci. Poslechli jsme si vzpomínky příbuzných, kteří naši školu navštěvovali v té… číst dále…

První plavání

První hodina plavání je za námi. Všechno dopadlo skvěle. Voda byla mokrá a děti to zvládly na jedničku.

Seznam pomůcek do 2. třídy

Děti budou na příští školní rok potřebovat tyto pomůcky: do vyučování do výtvarného boxu Sešit 510 – 1 ksSešit 512 – 5 ksNotýsek 624 – 2 ksObaly na učebnice a sešityMazací tabulka + fixyTužka č. 2 – 3 ksNůžky Výkresy A4 – 20 ksVýkresy A3 – 10 ksBarevné papíry 20 ksTuhé lepidlo – 2 ksŠtětec… číst dále…

Stavíme ze stavebnice

První stavby ze stavebnice Kapla.

Týden prvňáčků v knihovně

První návštěva knihovny byla hned pohádková. Děti plnily pohádkové úkoly, které jim připravily paní knihovnice. Slavnostně slíbily, že se budou ke knihám chovat slušně a slib podepsaly. Závěrečná prohlídka knih všechny bavila. Do knihovny se mohou prvňáčci bezplatně přihlásit do konce června. Využijte toho a půjčte si něco zajímavého ke čtení na prázdniny.

Projekt Svačíme

Poslední letošní projekt se zabýval zdravými svačinami. Zjišťovali jsme, jaké máme svačiny, ochutnávali jsme ovoce a zeleninu, plánovali zdravý jídelníček na jeden týden a završili jsme to celé kresbou nezdravých nanuků. 🙂

Jarní výzva

Milí rodiče, milí žáci. Doufám, že už nás do konce školního roku nepotká distanční výuka a tak chci vám všem poděkovat za to, jakým způsobem jsme ji společně zvládli. Jako odměnu a společnou vzpomínku se můžete podívat na video z plnění jednotlivých výzev. Video naleznete ZDE.

Den dětí

Soutěže, zábava a měření sportovních výkonů provázelo celý Den dětí. Zaslouženou zmrzlinu si děti užily.

LOUKA – tuš a vodové barvy

Poprvé jsme pracovali s tuší. Dětem se práce velmi dařila. Posuďte sami.

Anglická slovíčka v Lapbooku

Všechna anglická slovíčka, která mají děti po absolvování 1. třídy znát, jsou bezpečně uložená v kapsičkách Obrázkového slovníku. Byla to velká práce, ale pomůcka na další roky je hotová.

Kniha o mně

V pořadí už třetí projekt z českého jazyka se jmenuje Kniha o mně. Děti vytvářely knihu o sobě. Volily nejzajímavější obal nabídnutých knih, zjišťovali, co má na obalu být, tvořili plán vlastního obsahu a nakonec došlo na samotné psaní. Podívejte se, co dokáží prvňáci na konci první třídy samostatně vytvořit.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány