2.A

Třídní učitel
Mgr. Jaroslava Kovaříková
E-mail:
kovaja@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725 111 258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Vánoční dílny ve druhých třídách

Vánoce, Vánoce přicházejí….

Quixo ve druhých třídách

Gigamic Quixo classic je hra od francouzského výrobce Gigamic, která lehce připomíná oblíbené piškvorky. Pravidla jsou velmi jednoduchá – hru jsme se naučili ovládat během pár minut.

Svatý Martin ve druhých třídách

Byl skromný, hodný, k ostatním se choval mile a s úctou. Byl velmi statečný. To a mnohé další jsme se dozvěděli z videa o Svatém Martinovi. Na husy, které Martina prozradily, se vůbec nezlobíme, protože se nám velmi povedly.

Život i hra mají pravidla.

Beseda s Policií ČR. Děti se v besedě dozvědí, proč vznikla pravidla, kdo dohlíží ve skutečném životě na jejich dodržování a co se může stát, když je porušíme. 

Ať ptáčkům chutná.

Naše krmítko za oknem třídy.

Knihovna ve Staré Bělé

Další příjemná návštěva místní knihovny. Dnes jsme poznali celý proces vzniku knihy. Od nápadu přes korekci, ilustraci, nakladatelství až ke čtenáři.

Co nás čeká v měsíci listopadu

6. 11. Návštěva knihovny 7. 11. Přednáška Policie ČR 8.11. Vánoční focení – pro zájemce 10.11. Projekt svatý Martin 17.11. Státní svátek 21.11. Třídní schůzka v 16.30 hodin, prosím podpis v ŽK str. 32 23. 11. Fond Sidus – charitativní prodej drobných předmětů 24.11. Termín pro vyplnění hodnocení v ŽK (str. 24) 27. 11. Daruj… číst dále…

Otevíráme školní e-shop na 14 dní – do 14. listopadu

Otevíráme školní e-shop s volnočasovým oblečením. Objednávky končí 14. listopadu. Volnočasové oblečení můžete objednávat: www.kraloveskoly.cz/zsjunacka. Zboží Vám bude doručeno do 12. 12. 2023.

Všichni za jednoho

Program z nabídky etického kompasu prevence negativních jevů.  Děti provází programem loutka opička, se kterou si děti povídají o kamarádství a hrají si, jak správně reagovat na opiččino ošklivé chování. Společné hry mají děti povzbudit k vzájemným pozitivním vztahům.

Zdravá strava ve druhých třídách – týdenní projekt

Pátek 20. 10. – poslední den Svačinkové boxy v našich třídách dopadly skvěle. Naše děti se stravují zdravě. Závěr týdenního projektu patřil zhodnocení a ukončení chutného a voňavého týdne. Ještě jednou děkujeme rodičům. Jste skvělí!

Zdravá strava ve druhých třídách – týdenní projekt

Čtvrtek 19. 10. čtvrtý den. Opět čistíme, krájíme, ochutnáváme. Stále nám chutná. Zítra uzavřeme a vyhodnotíme náš projekt. Děkujeme rodičům.

Zdravá strava ve druhých třídách – týdenní projekt

Středa 18. 10. třetí den Jestli si myslíte, že dnes bylo něco jinak, tak se mýlíte. Přísun vitamínů byl opět zajištěn. Děkujeme.

Zdravá strava ve druhých třídách – třídní projekt

Úterý 17. 10. den druhý Opět čistíme, krájíme, poznáváme a ochutnáváme. Stále nám chutná. Poděkování patří i rodičům.

Zdravá strava ve druhých třídách – týdenní projekt

Pondělí – první den, začínáme. Čistíme, krájíme, třídíme, poznáváme a ochutnáváme. Mňam! Děkujeme rodičům.

Meteostanice – týdenní projekt

Týdenní měření meteorologických údajů vztahujících se k předpovědi počasí jsme zvládli v druhém říjnovém týdnu.

Hasík

PREVENTIVNĚ VÝCHOVNÁ ČINNOST V OBLASTI POŽÁRNÍ OCHRANY A OCHRANY OBYVATELSTVA NA ŠKOLÁCH

Poznáváme přírodu v našem okolí – Adamusův rybník

Celoškolní projekt na téma Poznáváme přírodu v našem okolí jsme zahájili pracovním listem zaměřeným na Adamusův rybník, jeho historii a současnost. Práce s mapou, rybník x jezero, živočichové a rostliny u rybníka, prezentace, čtení s porozuměním, přesmyčky – to vše bylo náplní našeho projektu. A hurá k rybníku…

Co nás čeká v měsíci říjnu

5. 10. Hasík – protipožární prevence 10. 10. Hasík 16. 10. – 20. 10. Týden zdravé výživy 26. 10 – 27. 10. Podzimní prázdniny 30. 10. Zpátky do lavic

Proč nejdeme 28. září do školy?

Otázku na tuto odpověď jsme našli ve včerejším tematickém vyučování. Představili jsme si svatého Václava českého knížete a patrona českého národa.

Magnetické malování ve druhých třídách.

Podzimní listy ve výtvarné výchově byly vytvořeny zajímavou technikou malování s magnetem.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány