2.A

Třídní učitel
Mgr. Jaroslava Kovaříková
E-mail:
kovaja@zsjunacka.cz

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Poděkování

Vážení rodiče, ráda bych vám poděkovala za vaši celoroční příkladnou spolupráci, popřála všem krásné, pohodové léto. A já se budu těšit na shledání v září. Jaroslava Kovaříková

Plavu, plaveš, plaveme

Vážení rodiče! 2. 9. začínáme plavat! Plaveme od 2. 9. – 27. 1.  Každý čtvrtek bude 1. vyučovací hodina dle rozvrhu. Poté odjezd na bazén. Nezapomeňte! Plavky, ručník, mýdlo nebo sprchový gel, svačinu a pití. Děvčata s delšími vlasy – stáhnout do copu (doporučujeme čepici). V případě, že žák neplave, ale účastní se výuky (nachlazení) musí mít… číst dále…

Obojživelníci ve druhých třídách.

Během distanční výuky jsme se seznámili s vývojem žab. Téma nás natolik zaujalo, že jsme se k němu na konci roku vrátili a vytvořili zajímavé lapbooky o životě a vývoji těchto obojživelníků.

ÚSPĚŠNÍ SPORTOVCI 2. A

Charlottka a její třetí místo v trojboji. Gratulujeme.

Den dětí ve druhých třídách.

Kdo si hraje, nezlobí. Kvíz a poslání Mezinárodního dne dětí, pracovní listy, soutěže, hry a stavebnice zaplnily dnešní sváteční dopoledne v druhých třídách. Sladká odměna od rodičovského sdružení nakonec. Děkujeme.

Distanční výuka

Od 1. 3. 2021 přecházíme opět na distanční výuku. Každodenní učivo, online výuku a úkoly najdete v Teamsech.

Finále QUIXO ligy

V pondělí 22.2. proběhlo finále ve hře QUIXO. Absolutním vítězem mezi žáky 1. tříd se stal Mikuláš Binar z 1.A, když porazil všechny ostatní finalisty. Na 2. místě skončila Aneta Čecháčková z 1.B a 3. místo obsadila Anastázie Aujezdská z 1.A. Mezi finalisty 2. tříd jednoznačně zvítězil bez jediné porážky Jakub Strnadel, na 2. místě… číst dále…

Quixo ve druhých třídách.

Dokážeš vytvořit řadu stejných symbolů dříve než-li soupeř? Tato hra je další z rodiny abstraktních, logických her od francouzské firmy GIGAMIC. Dnes proběhlo třídní kolo a tři nejlepší Jakub Strnadel, Petr Hajchel a Jakub Terelmeš postoupili do finále druhých tříd, které se odehraje až po jarních prázdninách. Držíme palce.

Bobři v akci

Další zajímavé texty pro žáky přizpůsobeny jejich věku. Co si žáci osvojí ve čteném textu, použijí při psaní.

Lidské tělo – trávicí soustava

Cesta potravy lidským tělem, prezentace, pracovní listy, myšlenková mapa, hry a výroba lapbooku to vše bylo náplní dnešního projektového dne na téma trávicí soustava.

Zpátky do lavic

Vážení rodiče, milí žáci, vánoční prázdniny skončily a my se v pondělí 4. ledna vracíme do školních lavic. Informace ohledně nástupu do školy jsem poslala emailem.

Přání

Vážení rodiče, dovolte mi popřát vám všem krásné a pohodové vánoční svátky. Do nového roku 2021 přeji hodně zdraví a spoustu hezkých dní.

Sněhuláci ve druhých třídách.

První sníh a naši sněhuláci v hodině výtvarné výchovy.

Sovice sněžní a sova pálená

A další společná skupinová práce. Už ve druhé třídě mohou žáci s dopomocí napsat jednoduchý popis, vysvětlení či vyjádřit svůj názor. Dnes jsme porovnávali sovici sněžní a sovu pálenou.

Jezera a oceány

Čteme a píšeme naučné texty Žáci si osvojí slovní zásobu k danému tématu, přečtou si zajímavý článek a ověří si, zda mu dobře porozuměli. Dále uspořádají informace z článku do grafického organizéru a sepíšou vlastní text na dané téma. Rozšiřujeme si slovní zásobu a zlepšujeme pisatelské dovednosti.

Učivo pondělí 16. 11. 2020

Učivo naleznete v přiloženém souboru.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány