2.A

Třídní učitel
Mgr. Markéta Jurišicová
E-mail:
jurima@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Pozor, změna!

Avizovaná přednáška „Vychovávejte své děti tak, aby vám nelezly na nervy“ rodinného terapeuta Jiřího Haldy proběhne v pátek 10.6. již od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Plán okolí školy

Celý týden jsme se věnovali vytváření plánu okolí školy. Nejdříve bylo třeba si okolí projít, pak načrtnout budovy, ulice, travnaté plochy apod. Barvení a tvoření budov vše zakončilo. Šlo o náročnou týmovou práci, která ovšem stála za to. Celý proces můžete posoudit na fotografiích.

Exkurze u hasičů

Dnes jsme si mohli prohlédnout starobělskou hasičskou zbrojnici a dvě hasičská auta. Děkujeme moc starobělským dobrovolným hasičům za úžasný zážitek.

Návštěva Divadla loutek

V pondělí jsme navštívili krásné představení Ronja dcera loupežníka. Byl to parádní zážitek.

Objev roku 2022

Další ročník oblíbené soutěže je tu. Zveme všechny žáky 2. – 9. tříd k účasti. Pročtěte si podmínky a prohlédněte ceny. Těšíme se na další skvělé objevy.

Autoportrét

To jsou žáci 2.A vlastní rukou.

Dopis pro děti ve škole v přírodě

Ve středu jsme společně psali dopis kamarádům z 3.A, kteří jsou ve škole v přírodě. Všechny děti si daly záležet a odvedly výbornou práci.

Dopravní den

Dnes děti prožily dopravní den.  Zaměřily se na některé dopravní značky a bezpečnou jízdu na kole. Také  je navštívila paní lektorka, která vysvětlila, jak pomoci zraněnému člověku a na která čísla je třeba v případě potřeby zavolat. Děti si vyzkoušely masáž srdce na figuríně a uvázaly si pomocí šátku závěs ruky.

Úniková hra, kterou vymyslely naše spolužačky

Dnes mohly děti hrát únikovou hru, kterou pro ně připravily Anička Kutáčová, Anička Parmová, a Stázka Aujezdská. Kdo získal správný klíč, mohl dostat odměnu. Holky vymyslely skvělou hru, která se všem líbila a také ji všichni ohodnotili jako výbornou. Vymyslet úkoly pro ostatní spolužáky tak, aby nebyly ani příliš lehké, ani příliš těžké není vůbec… číst dále…

Matematický klokan v naší třídě

18. března se děti zúčastnily poprvé soutěže Matematický klokan. V kategorii Cvrček, do které spadají žáci 2. a 3. tříd, bylo možné získat maximálně 90 bodů. Na děti čekalo celkem 18 úloh. Úlohy byly za 3, 4 a 5 bodů. Na 1. místě se s plným počtem bodů umístila Stázka Aujezdská a stala se tak… číst dále…

Video z barevného týdne

Video, které jsme vytvářeli v průběhu barevného týdne naleznete ZDE.

Práce s papírem

Masopustní klauni a tváře. Možná to vypadá snadně, ale věřte, že není. Dopadlo to ale skvěle.

Barevný týden v naší třídě

Barevný týden byl skvělý! Všichni jsme si ho užili a všem nám přinesl radost. Bylo zábavné sledovat děti na celé škole, jak jsou oblečení v jednotlivých barvách. A co teprve, když se míjely na chodbě dvě třídy a obě byly červené, zelené apod.

Barevný týden – STŘEDA – bílá

Sníh nám dnes nenapadl, tak jsme si bílou barvu ve třídách vykouzlili sami. Na prvním stupni se to nejvíce povedlo hned ve třech třídách, a to v 1. A, 2. A a 2. B!Na druhém stupni opět zabodovala třída 6. A!

Barevný týden – PONDĚLÍ – černá

V pondělí 14. února jsme odstartovali „Barevný týden“ na naší škole. Zahájili jsme barvou ČERNOU.Vítězem na prvním stupni se stala třída 2.A a na druhém stupni díky bezvadné výzdobě se stala třída 8. A!

Beseda s policií

Besedu o důležitosti pravidel dětem připravily dvě policistky. Bylo to zajímavé.

Barevný týden

V pondělí 14. února zahájíme na naší škole „Barevný týden“. Oblečme se celá škola – žáci i učitelé do černé barvy. Doplňky se také cení! Po celý týden v průběhu první vyučovací hodiny bude procházet třídy prvního a druhého stupně tříčlenná komise složená z řad členů školního parlamentu. Hodnotit se bude: • zřetelný celkový oděv… číst dále…

Stavíme 1

Práce s dřevěnou stavebnicí MOY TOY je náročná, ale zábavná a ve dvojici to jde skvěle.

Poslední plavání

Po půl roce jsme se rozloučili s vodou a teď hurá do tělocvičny!

Výtvarné a pracovní výzvy

Výzvou číslo 1 v novém roce bylo šití. Někdo poprvé v životě navlékal jehlu a dělal uzlík na bavlnce. Přes mnohé nezdary už můžeme říct, že děti zvládly první základy. Výzvou číslo 2 bylo rýsování. Možná to dospělým nepřijde, ale udělat rovnou čáru podle pravítka tak, aby pravítko neuhlo a ještě třeba spojit dva konkrétní… číst dále…

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Týdenní plány