1.B

Třídní učitel
Mgr. Lenka Zrníková
E-mail:
zrnile@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725 111 258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Výlet na Štramberk

Tohle jsme si opravdu zasloužili. Krásný výlet plný nových zážitků, poutavého povídání a dětských úsměvů při skotačení jsme si užili! Těšíme se na příště!

Den dětí v prvních třídách

Den dětí v prvních třídách. Zhlédnutí filmu dle vlastního výběru a návštěva bažantnice, kde se právě líhli bažantí kuřátka. Rodičovskému sdružení děkujeme za výborný zmrzlinový kornout.

Neználek v prvních třídách

Pro projekt Literární postava jsme si vybrali Neználka. Jeho úsměvné příběhy s kamarády z Kvítečkova nás bavily celý týden.

Druhé místo!

Gratulujeme mažoretkám z Ostravy za druhé místo , které získali na Mistrovství České republiky v Hradci Králové. Jen tak dále!

Prvňáčkové přejí maminkám

Milá maminko, nepotřebuji slunce, které září, stačí mi úsměv na Tvé tváři.

Jíme zdravě!

V hodině čtení jsme se poprvé seznámili s pracovním postupem. Zdravá jarní pomazánka všem chutnala. Mňam!

Starobělská bábovka

Do této celoškolní akce se přihlásilo 42 bábovek. Za naší třídu se toho ujala Nelinka Smutná se svou maminkou. A i když nevyhrála, líto jí to nebylo. Krásné vystoupení dětí z pěveckého kroužku pod vedením paní učitelky Gavlové nás rozveselilo a moc jsme si tento den užili.

Na statku

V rámci školního projektu Den Země první třídy navštívily novobělský statek pana Kaloče. Vřelé přijetí a poutavé povídání o hospodářských zvířatech, zemědělských strojích a životě na statku se všem líbilo. Setkání s jízdní policií nám příjemně oživilo cestu na statek.

A zase jedna zlatá!

V sobotu 22. 4. 2023 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky mažoretek. Krokodýli z Ostravy (skupina Krokodýlčata) se v semifinále umístili na prvním místě a jedou do Hradce Králové na finále. Jednou z mažoretek byla i naše Nikolka. Gratulujeme, Niki. Jen tak dále!

Starobělské recepty – bábovky

V úterý 2. května oslavíme ve škole již tradičně Den matek, který bude spojený s obnovenou pekařskou soutěží. Letos nás čekají Starobělské recepty – bábovky. Toto sladké pečivo, které se peče z třeného nebo kynutého těsta, je velmi rozšířené ve střední Evropě. Zmínky o bábovce se poprvé objevují v 15. století. Původně se pojmenování vyvinulo ze staročeského… číst dále…

Dopravní den v prvních třídách

Pátek patřil projektovému vyučování s dopravní tématikou. Naše třída zpracovala téma AUTO. V jednotlivých hodinách jsme opakovali dopravní značky, řešili situaci na silnici, vybírali vhodné místo pro hru, vypracovali pracovní list a různými technikami malovali auto. V neposlední řadě si děti vyrobily komiks a příběh nazvaly : O malém autíčku. Moc se jim to povedlo!

Den bez batohů

Tentokrát se děti ze školního parlamentu rozhodly oslavit Den učitelů tím, že nabádaly spolužáky, aby si 28. 3. přinesly své učební pomůcky v čemkoli jiném, než v aktovce či batohu. Povedlo se!

Velikonoční příběh a jeho poselství

Příchod jara a biblický příběh o smrti a vzkříšení Ježíše z Nazareta nám přišla přiblížit paní Marta Olšovská. Poutavé povídání doplnily aktivity spojené s jarním probouzením přírody.

Čtení nebolí – den pátý

Čtení nebolí nakonec předčilo naše očekávání. Reakce prvňáků a deváťáků byly velmi vstřícné, těšili se na každé další společné setkání. Docházelo k vylepšování některých čtenářských dovedností, zlepšovalo se veřejné vyjadřování a spolupráce žáků. Projekt zanechal čitelný vzkaz pro všechny účastníky projektu. Čtení je důležitá a zároveň zajímavá činnost, která se dá využít pro vytváření přátelských… číst dále…

Čtení nebolí – den čtvrtý

Nejoblíbenější dětský komiks Čtyřlístek je mezi námi více než 50 let. Historie vzniku, autor, hlavní hrdinové a opět sdílené čtení bylo náplní čtvrtého setkání 1. a 9. tříd.

Čtení nebolí – den třetí

Dnešní společné setkání začalo skládáním obrázku (puzzle) na téma kniha. Následovalo opět čtení a sdílení vybrané knihy. Diskuzí jsme zakončili dnešní den. Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Čtení nebolí – den druhý

První společné setkání nad knihou. Sdílené čtení bylo pro všechny milým překvapením. Čtení prvňáků se velkým líbilo a malí si společné chvíle se svým velkým kamarádem užívali.

Čtení nebolí – den první

Společný projekt 1. a 9. tříd jsme zahájili vzájemným seznámením s knížkami všech dětí. Žáci devátých tříd měli dnes volné psaní na téma co očekávám od projektu Čtení nebolí. Zítra se sejdeme při společném čtení.

Čtenářský slib

Budeme se radovat z knih a příběhů v nich ukrytých…. Tak začínal náš čtenářský slib při naší další návštěvě knihovny. Kromě slibu jsme prošli i pohádkovou stezkou a prohlédli si knihy, které nás zaujaly.

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány