1.B

Třídní učitel
Mgr. Pavla Gavlová
E-mail:
gavlpa@zsjunacka.cz
Tel. kontakt
725111258

  • Aktuálně
  • Rozvrh hodin
  • Domácí úkoly
  • Dokumenty
  • Týdenní plány

Aktuálně

Aktuality

Školní výlet

Děti 1. A a 1. B dnes společně objevovaly krásy zámeckého parku v Karviné. V zoo koutku jsme měli možnost pozorovat slepice s kohoutem, kozy, morčata a pávy, v zámecké oboře pak krmili daňky. Závěr procházky patřil dětskému hřišti ve stylu starověkého hradiště a nákupu drobných sladkostí. Ačkoliv počasí nebylo zcela ideální, dětem se výlet… číst dále…

Veselé zoubky

V pondělí jsme měli besedu s panem zubařem, který děti seznámil s tím, jak si mají čistit zoubky. Děkujeme DM drogerii za dárkové balíčky.

Pozor, změna!

Avizovaná přednáška „Vychovávejte své děti tak, aby vám nelezly na nervy“ rodinného terapeuta Jiřího Haldy proběhne v pátek 10.6. již od 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Projekt – Moje zvíře

Děti se ve dvojicích domluvily, které zvíře natolik dobře znají, že o něm dokáží společně napsat co nejvíc informací. O daném zvířeti děti společně vytvořily plakát a svou práci prezentovaly před ostatními.

Den matek

Druhá květnová neděle patří tradičně oslavě maminek. Děti si v pro ně připravily krásná přáníčka a ve výtvarné výchově namalovaly svou maminku. Možná, že některé děti k přáníčku mamince i zazpívaly.

Návštěva hasičské zbrojnice

Dětem se prohlídka hasičské zbrojnice velice líbila. Myslím si, že dnes všichni kluci odcházeli s nápadem, že by jednou byli rádi dobrovolnými hasiči.

U našich kamarádů – deváťáků

Dnes jsme přišli symbolicky podpořit naše kamarády z devátých tříd. Ti se dnes dozvídali, zda jsou přijati na svou vysněnou školu. V současné době měli pro nás a své spolužáky připraveny zajímavosti o evropské zemi, kterou si vylosovali. 9. C nám pověděla něco o Litvě a 9. B o Polsku.

Lesní zvířátka ve výtvarné výchově

Ve výtvarné výchově jsem malovali rozkvetlé jívy, další týden zvířátka, která žijí v lesích. Děti malují s nadšením, každý obrázek je nádherný.

Projekt – Velikonoce

Dnes jsme se věnovali blížícím se velikonočním svátkům. Zhlédli jsme video o původu tohoto svátku, povídali si o velikonočních zvycích, naučili se básničku, samostatně vypracovali pracovní list a napsali psacím písmem velikonoční přáníčko. Každé přáníčko je originál. Věřím, že doma udělá radost. Přeji rodičům i dětem krásné Velikonoce.

Vítání občánků

V sobotu 9. 4. přivítaly naše děti nové občánky Staré Bělé. Děkuji rodičům, že přivedli své děti na vystoupení.

Dopravní den

Dopravní značky, první pomoc při úraze na kole či koloběžce a vycházka do okolí školy s poznáváním značek. To vše bylo náplní našeho dnešního dopravního dne.

Blíží se Velikonoce

V pracovním vyučování jsme tvořili ovečku. Také jsme se zašli podívat do klubovny zahrádkářů na velikonoční výstavu.

Pasování na čtenáře

Dnes, v pondělí 28.3.2022 se konala mise pasování prvňáčků z 1.B na čtenáře. Král položením knihy na obě ramena a hlavu zpečetil první čtenářské úspěchy nejmladších žáků školy. Každému z nich pak daroval čtenářský glejt na památku této významné události a půlročního snažení. Nutno podotknout, že ani jeden z malých čtenářů nepřišel při pokládání knihy… číst dále…

Divadlo loutek – Muminci

Dnes jsme navštívili Divadlo loutek v Ostravě a zhlédli přestavení Muminci – čarodějův klobouk. Mnoho dětí s nadšením říkalo, že se jim představení moc líbilo.

V knihovně 2

Březen – měsíc knihy, proto jsme opět navštívili knihovnu a seznámili se, jak jsou v ní knihy seřazeny a podle čeho se máme v knihovně orientovat. Pokud se prvňáčci přihlásí do knihovny, mohou si celý rok půjčovat knihy zdarma. Děti si s velkým zájmem vybíraly knížky, které si prohlížely a četly.

Projekt – Hrajeme divadlo

V říši pohádek, tak se jmenuje část v naší pracovní učebnici českého jazyka, kterou jsme právě dokončili. Už jsme ztvárnili pohádku Smolíček pacholíček, dnes jsme se věnovali hraní pohádky Perníková chaloupka. Zda se nám to dařilo? Mluvit hlasitě, srozumitelně a čelem k publiku není tak jednoduché. Tématu tohoto projektu se budeme věnovat celý příští týden…. číst dále…

Čtení nebolí

Spolupráce dětí 1. a 9. tříd pokračuje projektem Čtení nebolí. Cílem je zdokonalovat se v technice čtení, hledat radost ve sdílení a naučit se porozumět čtenému textu. Děti společná práce těšila.

Pejsci

Ve výtvarné výchově jsme kreslili pejsky. Každý je jiný, všichni jsou krásní!

Projekt – Na farmě

V rámci českého jazyka, prvouky, angličtiny a výtvarné výchovy jsme zpracovávali téma Na farmě. Dnes už víme, kdo patří do rodiny různých zvířátek.

Pohádková stezka pro prvňáčky v knihovně

Měsíc březen je tradičně spojen především s knihou. Dnes jsme navštívili knihovnu ve Staré Bělé. Čekaly nás úkoly na stanovištích, které byly spojeny s pohádkami. Prvňáčci mají po celý rok výpůjčky v knihovně zdarma, neplatí žádný registrační poplatek. Věřím, že děti toho využijí a budou si půjčovat pro ně zajímavé knížky. Další setkání s paní… číst dále…

Všechny aktuality

Rozvrh hodin

Rozvrh hodin

Domácí úkoly

Domácí úkoly

Prozatím nebyl zadán žádný úkol

* Datum zadání | Termín vyhotovení | Předmět | Zadání

Dokumenty

Dokumenty

Prozatím nebyl vložen žádný dokument.

Týdenní plány