Hrdá škola

Tento dvoudenní projekt jsme zahájili besedou ve školní jídelně. Oslovili jsme paní Miladu Stašovou, dlouholetou vedoucí školní jídelny, aby nám povyprávěla o práci ve školní jídelně, o provozu, o zajímavostech ze svého oboru i o těžkostech v takovém provozu. Představila se nám také nová paní vedoucí školní jídelny, paní Kateřina Zahnašová, která nám také prozradila některé zajímavosti z provozu ŠJ a nechala nás nakouknout do kuchyně (přes okénko), jak se připravuje oběd. Oběma dámám velmi děkujeme za zajímavé povídání.

Další část projektu jsme tvořili.

Nejprve jídelníček (pro ŠJ) na jeden týden, jak by chutnal nám a zároveň byl „vyvážený“.

Poté jsme se vrhli na stolování. Děti si připravily ve skupinách výzdobu slavnostního stolu a doplnily svůj výtvor o představu toho, co by se podávalo u takového stolu při konkrétní příležitosti.

Nakonec projektu jsme si také připomněli, co je to hrdost. Přemýšleli jsme o tom, na co jsme hrdí. Jak vidíme naši školu, proč můžeme být hrdí i na ni. Také jsme ale přemýšleli, na co hrdí nejsme a zda to můžeme změnit.