Starobělské recepty – bábovky

V úterý 2. května oslavíme ve škole již tradičně Den matek, který bude spojený s obnovenou pekařskou soutěží. Letos nás čekají Starobělské recepty – bábovky.

Toto sladké pečivo, které se peče z třeného nebo kynutého těsta, je velmi rozšířené ve střední Evropě. Zmínky o bábovce se poprvé objevují v 15. století. Původně se pojmenování vyvinulo ze staročeského slova bába. Bábovka také znamenala pekáč, tedy forma na bábu. Původ slova není však zcela jistý, snad pochází z polského slova bába, v překladu dětské jídlo.

Určitě i vy máte doma svou oblíbenou bábovku, kterou připravujete v klasické formě s otvorem uvnitř nebo i v jiné podobě. Budeme moc rádi, když se s námi o ni podělíte.

Pokud se budete chtít zapojit do soutěže, odevzdejte v úterý 2. 5. od 7:20 svou bábovku ve spojovací chodbě u vrátnice. Nezapomeňte připojit lísteček s celým jménem a třídou. Pokud si přejete, aby se váš recept objevil v chystané kuchařce, přiložte i přesný postup k jeho zhotovení. V dopoledních hodinách žáci ze školního parlamentu rozhodnou o vítězi.

Odpoledne od 16:00 pak přijměte pozvání na koncert školního pěveckého sboru, vyhodnocení a ochutnávku vašich skvělých výrobků. Sdružení rodičů zajistí i další občerstvení. Děti budou mít možnost mamince koupit kytičku. Přijďte s námi oslavit svátek maminek.