Úspěch v branné soutěži Wolfram

Ve středu 29. května se žáci školy zúčastnili oblastního kola branné soutěže WOLFRAM, které pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava. Dvě družstva, jedno tvořené třemi chlapci a jednou dívkou a druhé s dvěma chlapci a dvěma dívkami z osmých tříd, musela během dopoledne zvládnout bojovou dráhu, stavbu Da Vinciho mostu, střelbu ze vzduchovky, silový trojboj, hod granátem, vytrvalostní běh, prokázat znalosti ze zdravovědy a vědomosti o operaci Wolfram, podle které je soutěž pojmenována. Žáci se poctivě připravovali, několikrát se sešli, zdokonalovali kondici, cvičili střelbu, nastudovali informace o výsadku Wolfram, cvičili první pomoc, domlouvali se na spolupráci při plnění disciplín. Jejich příprava se zúročila. V konkurenci třinácti škol naše družstva obsadila skvělé druhé a čtvrté místo. Družstvo, které skončilo na druhém místě, postupuje do krajského kola, které proběhne ve výcvikovém prostoru Libavá. Všem členům družstev gratuluji k výbornému výsledku a děkuji za skvělou reprezentaci školy.