Soutěž „3D modelace“ – výsledky

V pátek 23. června 2023 vyvrcholil na naší základní škole již pátý ročník soutěže v tvorbě 3D modelů, letos na téma „Funkční modely“. Do soutěže byli zapojeni žáci osmých a devátých tříd. Úkolem bylo vytvořit model s funkčními prvky (pohyblivými díly) pro praktické využití.

Do finále soutěže bylo vybráno deset modelů, které byly poté vytištěny na 3D tiskárně. Porota hodnotila technické zpracování, funkční pohyblivé části, vzhled, využitelnost a samotnou prezentaci modelu. Žáci opět překvapili svými nápady, dovednostmi a pokroky nejen v práci s kreslícím CAD programem Sketchup, ale i při prezentaci modelů.

Finálové modely si můžete prohlédnout na fotografiích níže nebo naživo ve vitríně u ředitelny školy.

Vítězné modely:

1. místo – „Figurka polohovací“ – Matouš Stuchlý
  2. místo – „Rubik“- Jan Kalus
  3. místo – „Super PRO Case“ – Barbora Hlobilová a Barbora Vlčková

Celá akce proběhla v rámci projektu Rozvoj techniky a talentu ve Staré Bělé III., financované z prostředků Statutárního města Ostrava.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a odvahu k prezentaci. Porota to měla velmi těžké. Všechny finálové modely byly opět velmi zdařilé a o výsledku rozhodovaly drobné detaily, včetně umění prezentovat svou práci.

Za odbornou porotu Martin Šeděnka