Sbírka potravin a drogerie – PODĚKOVÁNÍ

Jak jste byli minulý týden informováni, probíhala ve dnech 21. – 22. června 2022 na naší škole sbírka potravin a drogerie pro ukrajinské rodiny v našem okolí, přibližně 120 lidí. Vzhledem k upadajícímu zájmu veřejnosti bylo pro mě velkým překvapením sledovat, jak se místnost plní potřebnými věcmi. Ze školy jsem odvážel plné auto (typu Citroen Berlingo) potravin a drogerie. Potraviny a drogerie se potom dále roztřídily, spolu s věcmi z dalších míst, a následně byly dopraveny ukrajinským rodinám.

Chtěl bych Vám za sebe, organizátory, ale hlavně i ústy ukrajinských žen a dětí srdečně poděkovat za vaši ochotu a štědrost pomoci těmto rodinám v nelehké situaci. Za těch několik málo měsíců vím, že lidé v nejbližším okolí se dokáží semknout pro dobrou věc a pomoci, i když situace ve společnosti je stále více napjatá. Ještě jednou velké díky.

Jak jste možná někteří z vás zaznamenali, sbírka se objevila v krátké reportáži České televize v regionálních zprávách. Přikládám odkaz (hned na začátku v 1:08).Návaznou reportáž o pomoci můžete vidět dnes (24.6.) v 18:00 na ČT v regionálních zprávách. Další informace o pomoci ukrajinským rodinám naleznete na tomto odkazu.

Martin Šeděnka, učitel