Poděkování za sbírku pro ukrajinské rodiny

Dobrý den,  rád bych Vám poděkoval za  pomoc při sbírce potravin a drogérie pro ukrajinské rodiny na Ostravsku. V čtvrtek 23. června jsme roztřídili s dobrovolníky farnosti Stará Bělá cca 750 -800 kg potravin a drogérie, které jsme v minulých týdnech obdrželi od dárců a večer jsme je rozvezli do 35 ukrajinských rodin, tedy asi 120 osobám na Ostravsku (kromě Staré a Nové Bělé také ve Výškovicích, Přívoze, Vítkovicích, Porubě, Vřesině, Studénce), o něž se dlouhodobě staráme a pomáháme jim. Jedná se opravdu o potřebné osoby, často maminky s dětmi. Jejich manželé a otcové jsou na frontě, někteří i zranění a někteří už zahynuli.  Ihned po obdržení pomoci mi včera večer mnohé ukrajinské rodiny děkovaly s tím, že tyto potraviny jsou pro ně velká pomoc. I vy na tom máte svůj podíl. Díky za něj. 

Prosím vyřiďte poděkování všem dárcům z vaší instituce. Fotky ze včerejší distribuce potravin viz-  https://farnost-starabela.cz/2022/06/23/rozvoz-potravin-23-6-2022/  Akci zachytila také ČT a bude o ní dnes večer reportáž v regionálním zpravodajství Události v regionech ČT 1 OSTRAVA  od 18 hod.

Další sbírka potravin proběhne v září po prázdninách a dovolených. Budeme vděčni, když nám budete opět pomáhat pomáhat.

Za farnost Stará Bělá Vojtěch Vlček