Zayferus – ukázky dravých ptáků

9. května zavítala s výukovým programem do naší školy obecně prospěšná společnost Zayferus, která se zabývá ochranou dravých ptáků. Přivezla si cca 30 druhů dravců. Např. orla kamčatského či mořského (největšího v Evropě), karanča jižního, supa krahujového nebo kapucína, sokola šahin, luňáka hnědého, výra velkého a další. Více informací a fotografií naleznete ZDE.
Na školním hřišti za krásného slunečného počasí si žáci dravce mohli prohlédnout pěkně zblízka a dostali velmi profesionální výklad o tom, čím je který dravec zajímavý. Do ukázek byli zapojeni i samotní žáci. Účastnili se soutěží o krásná pexesa s dravci, magnetky nebo o nádherný kalendář. Vítězní žáci měli možnost si zavolat dravce na ruku! Lov makety kličkujícího zajíce byl pozoruhodný a ukázky letů velmi majestátné. Pro všechny to byl neopakovatelný zážitek. Video z akce naleznete TADY.