Řemeslo má zlaté dno

Střední školy z Ostravy a z okolí si společně s organizací Kultura Jih připravily pro žáky devátých ročníků interaktivní soutěž Řemeslo má zlaté dno. Na čtrnácti stanovištích si žáci měli možnost vyzkoušet pečení palačinek, míchání nápojů, první pomoc při dušení, vyměnit pojistku a zapojit elektrický obvod, rozeznávali druhy dřeva podle kresby a váhy, s pracovnicemi úřadu práce se bavili o pracovním trhu. Školy tímto způsobem představily studijní obory, které žákům devátých tříd nabízejí.

V interaktivní soutěž se tým č. 10 ve složení Matouš Čechman, Markéta Paličková, Vita Stepanenko, Matyáš Straka, Martin Klimeš, Kristina Kofránková umístil na krásném třetím místě se ztrátou dvou bodů na stříbrnou pozici. Gratulujeme.

Mgr. Dita Ondrejčeková, kariérový poradce