Roboklání_2022

Ve středu 14. prosince se uskutečnil první ročník školní soutěže v robotice s názvem Roboklání. Soutěže se účastnili žáci sedmých a osmých tříd. Měli celkem dva úkoly. Prvním úkolem bylo naprogramovat robota na dálkový ovladač a co nejrychleji s ním projet postavenou dráhu. Druhý úkol vyžadoval sestavit program tak, aby robot projel co nejrychleji celou dráhu sám. K úkolu jsme využili novou řadu robotů mBot 2 a blokový program Makeblock.

Bylo zajímavé pozorovat mladé programátory, jak řeší jednotlivé kroky. Přesnost pohybů se postupně zlepšovala, rychlost jízdy zvyšovala a napětí mezi soutěžícími neustále rostlo tím, jak se pokoušeli překonávat jeden druhého. Musím konstatovat, že i v této napjaté atmosféře se soutěžící k sobě chovali tolerantně a dokonce se i navzájem povzbuzovali. Není důležité pouze vyhrát nějakou cenu a být první, ale něco zkusit, zažít a postupovat dopředu. To si myslím, že se povedlo všem soutěžícím a všem jim blahopřeji k podaným výkonům.

No a ti nejlepší nakonec:

1. místo – Martin Willert (7.B)
  2. místo – Josef Rada (8.C)
  3. místo – Lukáš Galeziok (7.C) a Jan Kalus (8.B)

Martin Šeděnka