Soutěž „Významné stavby ve Staré Bělé“

Ve čtvrtek 15. prosince proběhlo na naší škole finále soutěže ve tvorbě 3D modelů významných staveb ve Staré Bělé, pořádané k výročí 750 let od vzniku naší obce . Během listopadu měli žáci devátých tříd za úkol vybrat si a nakreslit model významné budovy ve Staré Bělé.

Do finále soutěže bylo zařazeno celkem dvanáct modelů, které byly poté vytištěny na 3D tiskárně. Hodnotilo se technické zpracování, obtížnost, vzhled, využitelnost a prezentace modelu před porotou. Modely můžete posoudit sami na fotografiích nebo naživo ve vitríně u ředitelny. Myslím, že se jedná o velmi zdařilé práce. Některé detaily na stavbách zamotaly tvůrcům hlavy a porotcům téměř vyrazily dech, jak si s nimi mladí architekti poradili. Diplomy a ceny přišel účastníkům osobně předat starosta obce, pan Ing. Mojmír Krejčíček.

Vítězné modely:

1. místo – Kostel sv. Mikuláše (starý kostel) – Matouš Stuchlý
  2. místo – Starobělská tvrz- Lukáš Krejčíček
  3. místo – Octagon – Barbora Hlobilová a Barbora Vlčková

Na závěr bych chtěl poděkovat radě městského obvodu Ostrava-Stará Bělá, za schválení příspěvku na organizaci této soutěže.

Martin Šeděnka