Projekt k 60. výročí školy

Poslední zářijový a první říjnový den jsme i my oslavili šedesáté narozeniny naší školy. Los přidělil naší třídě dobu nedávnou, a to roky 2000 až 2010. Připomněli jsme si významné události, které se odehrály nejen v Staré Bělé, ale i v naší republice a ve světě, například úmrtí významného českého atleta Emila Zátopka, útok na World Trade Center v New Yorku, přijetí České republiky do Evropské unie, objevení stehenní kosti dinosaura – Burianosaura, který na našem území žil před 94 miliony lety, začátek rekonstrukce Dolní oblasti Vítkovic a mnoho dalšího.

Také jsme navštívili naši partnerskou třídu 4. A a mohli si tak porovnat, co zajímavého zjistili o stejném období naši mladší spolužáci. V třídě 7. B jsme se vrátili do sedmdesátých let a mohli si prohlédnout věci, které byli každodenní součástí života některých našich rodičů.

Roky 2000 – 2010
World Trade Center a Ground Zero
Moderátor
Emil Zátopek v Matoušově podání
Čtvrťáci na návštěvě
Soutěžíme v 4. A