Zeměpisná olympiáda

Během jarních prázdnin 17. 2. a v náhradním termínu 24. 2. se 6 žáků školy (tři žáci z 6. tříd, dva ze 7. tříd a jeden žák z 8.A) zúčastnilo okresního kola zeměpisné olympiády. Olympiáda obsahovala tradičně tři části – práci s mapou, praktickou část a test teoretických znalostí. Novinkou bylo její on-line provedení v systému MU. Všechny účastníky soutěže, kteří ji věnovali svůj volný čas bych chtěla moc pochválit. Žádný ze soutěžících neskončil na postupovém místě do dalšího kola, ale většina se umístila v polovině soutěžního pole, kde poměřili své znalosti s žáky ostatních ostravských škol. V každé kategorii soutěžilo plus mínus 30 žáků. Především bych vyzvedla Lukáše Drasticha (10. místo) z 6. C a Lukáše Zajonce z 6. B, který skončil těsně za ním a Daniela Jandu z 8. A.