Projekt krokus

Protože většina z nás se nemá možnost v dnešních dnech pohybovat v areálu školy, aspoň formou několika obrázků vám chci ukázat probouzející se školní zahradu a připomenout Projekt Krokus. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku holocaustu mladým lidem a uctít památku židovských obětí. Projekt organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. HETI školám zdarma poskytuje cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během holocaustu. Žlutá barva krokusů připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. Projektu se zúčastnila i naše škola a vysazené cibulky dnes zdobí naší zahradu a jsou němou vzpomínkou na tyto oběti.