Projekt Dny Evropy

Ve dnech 16. a 17. května proběhly na druhém stupni naší školy projektové Dny Evropy. Naší třídě vybrali při losování zemí Evropské unie zástupci školního parlamentu Chorvatsko. Tuto zemi většina Čechů zná zejména jako turistickou destinaci, kde tráví svou dovolenou hlavně na pláži. My jsme ale museli zjistit o této zemi i další údaje, zpracovat je a nabídnout ostatním třídním kolektivům informace, které jsou pro většinu lidí neznámé a mohly by být i zajímavé a poučné.

I my jsme si během dvou dnů prohlédli výzdobu ostatních tříd, kde měli naši spolužáci vystavené informace o dalších deseti zemí Evropské unie. Nechyběla ani spousta krásných výrobků a modelů staveb.

Kromě všech tříd druhého stupně se do naší třídy přišli podívat i naši prvňáčci a také kolektiv třídy 5. A. Doufáme, že se jim prezentace a výzdoba líbila a zjistili o Chorvatsku spoustu zajímavostí.

Vyhlášení výsledků Dnů Evropy nás čeká až ve středu. Do té doby budeme s napětím očekávat, jak to všechno dopadlo.