Moravskoslezský matematický šampionát

Ve čtvrtek 19. října 2023 se na Wichterlově gymnáziu sešlo přesně 333 mladých matematiků, aby po roční pauze změřili své dovednosti v jubilejním 20. ročníku Moravskoslezského matematického šampionátu. Moravskoslezský matematický šampionát je mezinárodní matematická soutěž pro nadané žáky devátých tříd ZŠ a studenty 3. ročníků středních škol. V kategorii ZŠ 9 se letos utkalo 60 čtyřčlenných družstev. Soutěžící přijeli z 36 škol z Moravskoslezského, Zlínského  a Žilinského kraje. Naši deváťáci vytvořili tým ve složení Lukáš Drastich, Zdeněk Drastich, Josef Rada (9.C) a Lukáš Zajonc (9.B). Během dvou hodin řešili tři náročné úlohy a výborně se jim dařilo. V obrovské konkurenci obsadili nádherné 5. místo. Rozdíly v bodovém hodnocení mezi předními místy byly minimální a hochům jen o bod unikla pěkná odměna.  Chlapcům k tomuto vynikajícímu úspěchu srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.