Exkurze „Zengrova“

V rámci projektu OKAP se v letošním školním roce uskuteční dvě exkurze na SPŠ Ostrava Vítkovice. První z nich se uskutečnila 20. září a zúčastnili se ji žáci devátých tříd a 8.C, kteří projevili o návštěvu školy zájem. Nejprve se žáci ve stručnosti seznámili s obory, které škola nabízí, prohlédli si dílny,  učebnu virtuální reality a viděli, jak pracují moderní CNC stroje. Každý si vyzkoušel  výměnu kola na autě a odnesl si malý výrobek. V počítačové učebně měli žáci možnost s paní profesorkou popovídat  o budoucím studiu a perspektivách různých oborů. Čtyři hodiny, které jsme ve škole strávili, jistě měly smysl. Žáci měli možnost se seznámit s prostředím střední školy, potkat naše bývalé deváťáky a zjistit, co se jim líbí a co naopak ne. Toto poznání jim pak zjednoduší proces volby střední školy.

Druhá návštěva na „Zengrovce“  pak proběhne 14. února a bude určena dalším zájemcům z devátých tříd a z tříd 8.B a 8.A.

Mgr. Dita Ondrejčeková