Exkurze do Prahy

Ke konci školního roku patří neodmyslitelně také školní výlety – exkurze. My jsme si užili dva dny poznáváním různých míst Prahy. Nebyly to pouze tradiční, turisty navštěvované zajímavosti a památky, ale hlavně místa, kam moc turistů nemíří, což ale neznamená, že nestojí za návštěvu.

První den začal pro mnohé ne moc příjemně, a to velmi brzkým vstáváním, neboť vlak s odjezdem 6 hodin a deset minut byl předzvěstí, že budíček všem zvonil hodně brzy. Po příjezdu do Prahy a ubytování v hotelu náš čekal, pohodový „maraton“ na Vyšehrad, Pražský hrad, prohlídka katedrály sv. Víta, Královského paláce a Zlaté uličky spolu s krátkými zastaveními u mnoha dalších významných budov a památníků. Vše bylo zakončeno „rozchodem“ v nákupním centru Palladium a návratem do hotelu.

Druhý den jsme po dobré a vydatné snídani a uložení zavazadel v úschovně na Hlavním nádraží absolvovali návštěvu Památníku Heydrichiády, prošli jsme se po nábřeží Vltavy, viděli Tančící dům, Národní divadlo, udělali si malou procházku po Karlově mostu a po obědě v menze Právnické fakulty nás čekala padesátiminutová okružní plavba lodí po Vltavě. Po ní následovala procházka Pařížskou třídou na Staroměstské náměstí a dále pak na Václavské náměstí, kde si měli možnost všichni odpočinout, občerstvit se a nakoupit před odchodem na nádraží a odjezdem domů. Cesta zpět se nám sice o hodinu prodloužila, ale jak prohlásila naše výborná průvodkyně, která nás všemi výše zmíněnými místy provedla a vše na výbornou zorganizovala, bývalá kolegyně Zorka Matulová: „Není nad čas strávený s přáteli.“