Dny Země

27.4. a 28.4. se konaly dny Země.

Čtvrtek 27.4. jsme se věnovali přípravě nástěnky, která shrnovala téma obnovitelných a neobnovitelných zdrojů a jejich dopady na životní prostředí. Žáci se zabývali také dopady jednotlivých zdrojů na životní prostředí. Rozebírali jsme také problematiku jaderného odpadu. Na toto téma se konala beseda s RNDr. Mojmírem Krejčíčkem, který má s touto problematikou bohaté pracovní zkušenosti. Žáci se dozvěděli jaké vznikají typy jaderného odpadu, jak se jaderný odpad uchovává, co je to poločas rozpadu, jak jaderný odpad vnímá veřejnost a dopady jaderné energie na životní prostředí.

V pátek 28.4. jsme vyplnili krátký test, který byl sestaven z otázek, k jednotlivým nástěnkám. Zbytek dne jsme strávili v sokolovně. Hráli jsme vybíjenou, basketbal a další týmové hry.