Den prevence

Letošní podzimní Den prevence, který se konal ve čtvrtek 9. listopadu, byl završením dvou předchozích přednášek k tématu „Škola osobního života“ organizovaným Centrem pro rodinu a sociální péči. Během celkem šesti vyučovacích hodin prošli žáci s lektorkou témata Zdravá sexualita, Láska a početí dítěte a Odpovědné rodičovství.

Vesměs hodnotili žáci obsah i vedení přednášek velmi pozitivně.

„Přednášky byly srozumitelné, i když jsem velkou většinu věděla, našly se i věci, ze kterým jsem se poučila, nebo alespoň nad nimi zapřemýšlela, nejvíce mě bavily historky z praxe, za mě to bylo přínosné a takové přednášky by mohly probíhat i nadále.“

„Celý projekt byl poučný a užitečný, dozvěděl jsem se toho spoustu a do života se cítím připraven na řečené téma a rozumím rizikům a hrozbám, kterým se musím vyhnout.“

Tolik z názorů dvou žáků, které shrnují zpětnou vazbu k proběhlým přednáškám.