Zayferus

Dnešní slunečné dopoledne nám zpestřil program společnosti Zayferus, která působí v lednickém parku a zabývá se ochranou a popularizací dravých ptáků. Během asi devadesáti minutového programu měli žáci možnost zblízka poznat naše, i vzácné dravce z ciziny. Sokolníci společnosti Zayferus nám představili například několik druhů orlů – orla mořského (největší orel v Evropě), orla bělohlavého, karanče jižní (velmi inteligentní dravec chodící po zemi), tři druhy supů, několik sokolů, poštolky, káně, či řadu sov. Žáci se dozvěděli spoustu informací o jejich životě, původu, stravě a sami se mohli zeptat na to, co nebylo řečeno. Měli také možnost vyhrát zajímavé ceny. Vrcholem programu pak byly unikátní ukázky letu či lovu vybraných druhů.