Vítání 1. tříd

V pondělí 4. 9. 2023 jsme slavnostně vítali 56 žáků 1. tříd. Letos máme tři první třídy.

Děti, rodiče a další hosty slavnostně uvítali ředitelka školy spolu s vzácnými hosty paní náměstkyní primátora města Ostravy pro odbor kultury a školství paní Mgr. Andreou Hoffmannovou, Ph.D., panem starostou RNDr. Mojmírem Krejčíčkem, panem farářem Mons. Bohuslavem Novákem a zástupkyní sdružení rodičů paní Petrou Viktorínovou.

Děti obdržely krásné dárečky od Magistrátu města Ostravy, zřizovatele, sdružení rodičů i školy. Všem moc děkujeme.

Krásným dárkem byl kufřík s ostravským koníčkem, který je reflexní a děti si jej dají na aktovku. Děti dostaly také zbrusu novou knížku pro ostravské prvňáčky. Nová kniha má název „Nevšední den knihovnice Květy“, má napínavý děj a zdařilé ilustrace. Kniha je projektem Knihovny města Ostravy, který Ostrava finančně podpořila. Napsala ji regionální spisovatelka paní Lenka Rožnovská a ilustrace namalovala ostravská výtvarnice paní Denisa Fialová. Kniha je připravena pro cílovou skupinu čtenářů 6 – 7 let. Knížka má ukázat dětem cestu ke čtení, otevřít dveře k dalšímu poznání a objevování nového. A také děti přivést do knihovny. Nezanedbatelný je také společný čas strávený dětí, rodičů a prarodičů při společném čtení.

Po uvítání se děti s rodiči přemístili do tříd, ve kterých proběhla první výuková hodina.

Dětem přejeme, aby se jim ve škole líbilo a brzo si našly kamarády a rodičům přejeme, aby měli ze svých dětí radost.

Těšíme se a věříme ve společnou spolupráci v zájmu našich dětí.

vedení školy