Vánoční dílny

Konečně po dvou letech je to tady. Zase máme možnost dát průchod svým tvůrčím představám a dovednostem. Někteří z nás se už nemohli dočkat a přišli dokonce už v 7:30. V 8:00 naše napětí dosáhlo vrcholu. Ve čtrnácti lidech jsme se vrhli na krabici, kde se na nás usmívaly necelé dvě desítky malých skleniček. Těch skleniček, které na nás netrpělivě čekaly ve staré, školní atmosférou nasáté skříni, celé natěšené, až se jich dotknou jemné a šikovné prstíky, jež na ně ve spojení s kouzelnými barvami nanesou slavnostní šat. Radost pohledět na ten tanec kloubů těsně napojených na barvy neobyčejných „dekorpenů“, klouzajících po po průzračných stěnách sklenic s elegantním praktickým kloboučkem.

Koncert šikovných rukou dosáhl svého cíle. Krátký, ale o to intenzivnější umělecký výboj, na jehož konci se na nás usmívá řada spokojených skleniček. Teď je čeká poslední cesta za svými budoucími uživateli, které budou těšit nejen svou krásou, ale i užitností. U někoho se naplní kávou, u jiného čajem a u dalšího…, to už je tajemství