Řemeslo má zlaté dno – první místo: Stará Bělá

Řemeslo má zlaté dno je interaktivní soutěž v praktických dovednostech pro žáky devátých tříd, kterou pořádá Kultura Jih ve spolupráci se středními školami, úřadem práce, Paktem zaměstnanosti, ale i s policií, vězeňskou službou nebo firmou Škoda Ekova jako zaměstnavateli.

Cílem soutěže je ukázat žákům celé spektrum učebních a studijních oborů. Na osmnácti stanovištích postupně žáci řezali, šroubovali, pekli, přebalovali, míchali nápoje, poznávali rostliny, dělali vazbu, zapojovali a rozpojovali elektrické obvody, ošetřovali zraněné, cvičili a opravovali. Barča, Kája, Nela, Honza, Petr a Matouš byli ze všech osmnácti týmů nejlepší. Z rukou pana Martina Bednáře, starosty městského obvodu Ostrava-Jih, převzali diplom a hodnotný poukaz na nákup sportovních potřeb.

Soutěže a doprovodného programu se za naši školu zúčastnilo dvacet tři deváťáků a doufám, že jim tato zkušenost pomůže při volbě budoucího povolání.

Mgr. Dita Ondrejčeková, kariérový poradce