Projekt k 60. výročí naší školy

3. září 2021 uběhlo 60 let od otevření nové budovy naší školy. V rámci tohoto krásného výročí proběhly 30.9. a 1.10. na naší škole projektové dny. Každá třída vypracovala jedno desetiletí, v jehož duchu vyzdobila třídu a připravila program pro jinou třídu určenou losem. Naší třídě byla přidělena 70. léta. Zaměřili jsme se především na vzpomínky pamětníků, které tvořily tři písemné vzpomínky a také třídní fotky. Dále jsme třídu ozdobili reklamními obrázky ze 70. let. Pro partnerskou třídu 2.A žáci připravili čtení vzpomínek, taneček na píseň Don´t stop me now skupiny Queen a kouzelnické stánky. 2.A si pro nás připravila představení největších událostí 70. let a také kvíz, ve kterém se žáci seznámili s největšími hvězdami této doby.

Další částí oslav 60. výročí školy bylo zakopání časové schránky pro další generace. Naše třída do této schránky vložila video s ukázkou jednoho školního dne, podpisy vyučujících a třídní písničku, kterou se stala píseň Šmoulové – Lalala.

Děkuji všem za sdílení svých školních zážitků a vzpomínek, za fotky i další zapůjčené předměty.