Projekt Hrdá škola

29. a 30. září proběhl na celé naší škole projekt Hrdá škola. Ve čtvrtek jsme se ve skupinkách zamýšleli, na co jsme ve škole hrdí, co bychom ve škole chtěli zlepšit, kdo je absolvent naší školy a jak škola ve Staré Bělé vypadala před 70 lety. Na besedu jsme přivítali pamětníka pana Jiřího Stuchlého, který zažil i starou budovu školy s dřevěnou přístavbou. Teprve do šestého ročníku se v roce 1961 stěhoval do nové budovy. Ta ale nevypadala, jak si ji dnes pamatujeme, o čemž jsme se přesvědčili v powerpointové prezentaci a v almanaších. Na závěr dne jsme se vydali ven na prohlídku okolí školy.

V pátek naše třída uspěla v přátelském turnaji v přehazované. Jsme patřičně hrdí, že jsme porazili obě zbývající šestky! Poté jsme se vydali před dům s pečovatelskou službou, kde je umístěn informační panel o historii školních budov ve Staré Bělé. Pomocí pracovních listů jsme doplňovali informace o nejstarších budovách. Zpět ve třídě jsme na závěr dávali dohromady texty týkající se současné budovy školy.