Projekt HRDÁ ŠKOLA

Ve dnech 29. a 30. září jsme se věnovali celoškolnímu projektu Hrdá škola.
Ve čtvrtek jsme se seznámili s historií školy. Děti se dozvěděly, že učitel kdysi jako odměnu získával od žáka 6 grošů, vypěstované plody za zahrádky, a také např. za rok 60 kop vajec. Počítali jsme, kolik těch vajec vlastně bylo, když kopa je 60 kusů. No bylo jich moc. Zbytek dne jsme si prošli okolí školy. Bylo krásné počasí, tak jsme si užili i trochu sluníčka.
V pátek jsme se pokusili navrhnout nové logo školy. Zajímavé bylo pojetí některých žáků a každý své navržené logo musel obhájit. Závěr dne patřil prostorovému ztvárnění školy. Byl to nelehký úkol, ale kupodivu se s ním lépe „poprala“ děvčata. Jejich výrobky byly opravdu zdařilé.
Projekt jsme zakončili přáním naší škole: „Milá školo , přejeme Ti do budoucna hodně hodných žáků,
a ať jim ještě dlouho sloužíš.“