Peče i 6. A!

Ve čtvrtek 21. dubna byla výuka vaření pro děvčata z 6. A mimořádná. Do školní kuchyňky totiž zavítala paní Markéta Tomášková, která soutěží v „Peče celá země“. Děvčata si připravila řadu otázek týkajících se natáčení. Zda se stane finalistkou či dokonce samotnou vítězkou, nám prozradit nesměla. Proto sledujte tento populární pořad amatérských pekařů a cukrářů v sobotu večer na ČT1. Čekají nás ještě 4 díly.

Protože je soutěž o pečení, krom diskuze se i peklo. Paní Markéta si připravila „crumble“ – dezert pocházející z Britských ostrovů, který se skládá z ovoce a drobenky. Recept je velmi rychlý a jednoduchý, takže určitě jej děvčata doma vyzkouší a mile překvapí své rodinné příslušníky či nečekanou návštěvu.

Paní Markétě moc děkujeme, že si na nás udělala čas. Byla to příjemná, chutná a inspirativní dvouhodinová výuka!

(Inspirativní mimo jiné proto, že se s námi paní Markéta podělila o zajímavé webové odkazy: 1, 2, 3.)

Recept na crumble: ovoce, cukr, skořice, hřebíček (rozdrcený) dle chuti.
Drobenka – 125 g másla, 125 g cukru krupice, 250 g polohrubé mouky, 3 polévkové lžíce vloček.
Pečeme na 180 stupňů, 25 – 35 min.