Peče 6.B a 6.C !

Ve čtvrtek 12. května do naší školní kuchyňky zavítala paní Markéta Tomášková, která soutěžila v „Peče celá země“. Děvčata si připravila řadu otázek týkajících se natáčení a umístění se paní Markétky v soutěži.

Protože je soutěž o pečení, krom diskuze se i peklo. Paní Markéta si připravila „crumble“ – dezert pocházející z Britských ostrovů, který se skládá z ovoce a drobenky. Recept je velmi rychlý a jednoduchý, takže určitě jej děvčata doma vyzkouší a mile překvapí své rodinné příslušníky či nečekanou návštěvu.

Paní Markétě moc děkujeme, že si na nás udělala čas. Byla to příjemná, chutná a inspirativní dvouhodinová výuka!

(Inspirativní mimo jiné proto, že se s námi paní Markéta podělila o zajímavé webové odkazy: 123.)

Recept na crumble: ovoce (jablka, ostružiny, rebarbora) , cukr, skořice, hřebíček (rozdrcený) dle chuti.
Drobenka – 125 g másla, 125 g cukru krupice, 250 g polohrubé mouky, 3 polévkové lžíce vloček.
Pečeme na 180 stupňů, 25 – 35 min.