Máme vítěze krajského kola matematické olympiády!

V úterý 26. března se na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě – Porubě konalo krajské kolo matematické olympiády pro žáky devátých tříd základních škol a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Lukáš Drastich (9.C) tam postoupil jako vítěz ostravského okresního kola a svůj úspěch dokonale zopakoval. Žáci opět řešili čtyři hodiny čtyři velmi náročné úlohy, Lukáš opět jako jediný (tentokráte z celého Moravskoslezského kraje) vypočítal všechny příklady zcela správně, získal znovu plný počet bodů a v konkurenci 54 soutěžících obsadil nádherné 1. místo.

Lukáši, srdečně ti k tak skvělému výsledku gratulujeme, děkujeme za super reprezentaci naší školy a přejeme ti hodně podobných úspěchů i při dalším studiu na střední škole.