Expedice Lysá Hora

Expedice tvořena 12 žáky ze 6.B a 16 žáky ze 6.C + 2 dva horští vůdci.

Start v úterý 6.6. v 6:00 od školy. Přesun autobusem a tramvají na nádraží Ostrava-střed, dále vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí a přestup na autobus do Malenovic. Odsud, v cca 8:10, už po vlastních chodidlech do beskydských oblak kolem Satinských vodopádů, přes Ivančenu až na beskydský Olymp, Lysou Horu. Poslední jedinci vystoupali na vrchol za občasného povzbuzování „radou starších“ alias „Šedým Sobem“, v 11:30 (první borci v cíli už v 11:00). Hodinový vrcholový pobyt zahrnující papu, foto a kochání výhledy pokračoval svižnějším sestupem k železniční stanici na Ostravici. A hurá s bolavými nožkami do vlaku směrem domů. Nutno podotknout, že s celkem 28 horalů sršící energií se úspěšně vrátilo 28 horalů s bolavýma nohama a únavou pohasínajícíma očima, ale s hrdostí plnými srdci nad úspěšně zvládnutou expedicí.