Český den boje proti rakovině ve Staré Bělé

15. května ve Staré Bělé vykvetly žluté kvítky měsíčku lékařského jako symbol „Českého boje proti rakovině“. Spousta žáků, pedagogů, asistentů si zakoupila kytičku přímo v základní škole společně s letáčkem obsahující informace o prevenci rakoviny prsu, screeningovém programu.
Zbylé kytičky nabízeli zástupci Školního parlamentu v prodejně Hrušce, v budově Unilabs (AeskuLab) a na ÚMOb Stará Bělá.

Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť. Více info o sbírce naleznete ZDE.

Děkujeme všem dárcům. Naši zástupci Školního parlamentu na Ligu proti rakovině
vybrali celkem 8 471,- kč!