Vyhodnocení projektu Moderní stavby

A je tady všemi očekávané vyhlášení školní soutěže Moderní stavby. Dlouho jsme čekali, abychom vám mohli výsledky sdělit osobně ve škole, ale vypadá to, že bychom se vás taky nemuseli dočkat :-). Proto jsme se rozhodli zveřejnit výsledky touto cestou.

Pro připomenutí. V měsíci listopadu proběhl on-line projektový den na téma Moderní stavby po roce 1993. Každá třída měla za úkol si vybrat jednu stavbu a o ni v dané aplikaci zpracovat plakát (zjistit o zvolené stavbě základní informace – polohu, účel, dobu výstavby, materiál, architekta, náklady aj.). Tyto plakáty byly poté vytištěny v rozměrech 69×99 cm a umístěny na spojovací chodbě školy. Žáci a učitelé následně hlasovali o nejlépe zpracovaný plakát. Výsledky byly těsné! A zde jsou vítězové:

  1. Místo    Spalovna v Kodani (třída 6.C)
  2. Místo    Burj Al Arab (třída 8.C)
  3. Místo    Hobití dům (třída 9.A)

Vítězným třídám gratulujeme a za odměnu se můžou těšit na zábavně naučný program v Dolní oblasti Vítkovic.

Druhá část projektu byla vytvořit model libovolné moderní stavby. Této části se mohli zúčastnit jednotlivci a nebo dvojice. Z odevzdaných staveb porota zvolila tyto tři modely:

  1. Místo    model Burj Al Arab Karolíny Hepové a Nikol Hepové (8.C)
  2. Místo    model divadla v Pekingu Matyáše Straky (6.A)
  3. Místo model divadla v Pekingu Martina Čecha(6.A)

Těmto žákům budou po návratu do školy předány zajímavé ceny. Ale i ostatní odevzdané modely budou odměněny. Gratulujeme!

V poslední části proběhl vědomostní kvíz. Žáci měli 45min na zodpovězení 30ti otázek týkajících se moderních staveb, které byly zpracované jednotlivými třídami v první části projektu. Nejlépe se dařilo těmto žákům:

  1. Místo    Tamara Studničková (7.A)
  2. Místo    Lukáš Zajonc (6.B)
  3. Místo    Štěpán Kavala (7.C)

I na tyto žáky čeká pěkná odměna. Všem gratulujeme!

Tato soutěž byla financována z rozpočtu statutárního města Ostrava v rámci programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.