Úspěchy v českém jazyce

          V posledních dnech proběhlo na naší škole několik soutěží v českém jazyce. Nejprve to byla jazyková olympiáda, které se ve školním kole zúčastnilo čtrnáct žáků a žákyň osmých a devátých ročníků. Nejlepší z nich postoupili do okresního kola Olympiády v českém jazyce. I tady tito žáci slavili velké úspěchy.

          Z celkového počtu devadesáti čtyř zúčastněných se Lukáš Zajonc (9.B) umístil na devátém místě a Lukáš Drastich (9.C) na místě třináctém.

          Ještě jednou posíláme velkou gratulaci.

          Další událostí byla recitační soutěž všech žáků druhého stupně školy. Čtrnáct zájemců o recitaci básní se sešlo a předvedlo skvělé, a to téměř umělecké, výkony. Zazněly básně tematicky různorodé, veselé i melancholické. Porota složená z vyučujících českého jazyka se nakonec rozhodla pro následující umístění:

  1. místo- Hedvika Olšovská (7.B) 
  2. místo- Tereza Tichá (6.A) a Terezie Neubertová  (8.B)
  3. místo- Jaroslav Bajorek (6.B) a Vojtěch Kryštofovič (6.A)

          Těší nás zájem žáků, děkujeme Sdružení rodičů za poskytnutí financí na nákup hodnotných cen a prvním třem vítězům držíme palce v obvodním kole recitační soutěže.