Úspěch v branné soutěži Wolfram

Na konci května se žáci školy zúčastnili oblastního kola branné soutěže WOLFRAM, které pořádalo Krajské vojenské velitelství Ostrava. Dvě družstva, každá tvořená třemi chlapci a jednou dívkou z osmých tříd, jmenovitě Mikuláš Giža, David Adamov, Matouš Čechman, Kamila Krayzlová, Jiří Firla, Šimon Nováček, Vojtěch Žižka a Karla Ivánková, musela během dopoledne zvládnout bojové dráhy, střelbu ze vzduchovky, silový dvojboj, hod granátem, vytrvalostní běh, prokázat znalosti ze zdravovědy a vědomosti o operaci Wolfram, podle které je soutěž pojmenována. Žáci nepodcenili přípravu, několikrát se sešli, zdokonalovali kondici, cvičili střelbu, nastudovali informace o výsadku Wolfram, cvičili první pomoc, domlouvali se na spolupráci při plnění disciplín. Jejich příprava se zúročila. V konkurenci patnácti škol naše družstva obsadila skvělé první a třetí místo a žáci postupují do krajského kola, které proběhne ve výcvikovém prostoru Libavá. Všem členům družstev gratuluji k výbornému výsledku a děkuji za skvělou reprezentaci školy.