Starobělské recepty- dobroty z listového těsta

V pondělí 6. května jsme na naší škole slavili Den matek. Při této příležitosti se konala již tradiční pekařská soutěž, Starobělské recepty – dobroty z listového těsta. Do soutěže bylo přihlášeno 20 slaných či sladkých receptů! Ze získaných receptů dobrot z listového těsta vznikne tištěná školní kuchařka.
Šest vylosovaných zástupců ze školního parlamentu ráno poctivě ochutnali všechny výrobky a rozhodl o vítězi:

1. místo – Jan (3. A) a Tom (5. B) Schönwälderovi

2. místo – Jaromír (1.B), Rozálie (4. B) a Valérie (6.B) Beštovi

3. místo – Jan (3. A) a Jakub (8. B) Tomáškovi

V odpoledních hodinách se prostory školy zaplnily maminkami, babičkami i dalšími příbuznými, kteří si přišli poslechnout divadelní představení „Šípková Růženka“ kroužku sborového zpěvu, který vede paní učitelka Pavla Gavlová a paní vychovatelka Zlatuše Jozková.
Poté se konalo vyhlášení vítězů pekařské soutěže. Žáci na prvních třech místech si odnesli dárkové koše plné dobrot, zástěru, diplom a medaili.
A na závěr nezbývalo, než všechny ty voňavé a chutné dobroty sníst! K tomu Sdružení rodičů zajistilo bufet, kde bylo možné si zakoupit malé občerstvení, pití.
Bylo to krásné odpoledne. Děkujeme všem, kteří se zapojili do této milé akce, a těšíme se na další setkání.