Starobělské recepty – bábovky

V úterý 2. května jsme na naší škole slavili Den matek. Při této příležitosti byla letos obnovená pekařská soutěž, tentokrát s tématem „Starobělské recepty – bábovky“. Do soutěže bylo přihlášeno 42 bábovek! Pět vylosovaných zástupců ze Školního parlamentu ráno poctivě ochutnalo všechny bábovky a rozhodli o vítězi:

1. místo – Mikuláš Viktorin, 3. A (číslo 22)

2. místo – Tereza Tichá a Jiří Stuchlý, 5. A (číslo 39)

3. místo – Jakub Branich, 1. A (číslo 42)

V odpoledních hodinách se prostory školy zaplnily maminkami, babičkami i dalšími příbuznými, kteří si přišli poslechnout divadelní představení „Ať žijí duchové“ kroužku sborového zpěvu, který vede paní učitelka Pavla Gavlová a paní vychovatelka Zlatuše Jozková.
Poté se konalo vyhlášení vítězů pekařské soutěže. Žáci na prvních třech místech si odnesli dárkové koše plné dobrot, dětskou zástěru s chňapkou, diplom a medaili.
A na závěr nezbývalo, než všechny ty voňavé a chutné bábovky sníst! Malá ochutnávka ZDE!
K tomu Sdružení rodičů zajistilo bufet s občerstvením a u paní Tomáškové mohly děti zakoupit mamince ke Dni matek kytičku.
Bylo to krásné odpoledne. Děkujeme všem, kteří se zapojili do této milé akce, a těšíme se na další setkání.
Ze získaných receptů bábovek vznikne tištěná školní kuchařka, která bude vydána s finanční podporou statutárního města Ostravy, které na tento projekt naší škole přispělo.