Soutěž v 3D modelaci – Upomínkový model

Ve středu 15. prosince 2021 proběhl na naší základní škole již třetí ročník soutěže v tvorbě 3D modelů, který se uskutečnil v rámci projektu „Rozvoj techniky a talentu ve Staré Bělé”. Projekt je financován z programu na podporu vzdělávání v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy. Během měsíce listopadu žáci osmých a devátých tříd kreslili ve výuce informatiky nebo doma, samostatně nebo ve dvojicích, funkční modely v programu Sketchup na téma UPOMÍNKOVÝ MODEL.

Do soutěže bylo zařazeno celkem jedenáct prací a ty byly vytištěny na 3D tiskárně. Hodnotilo se dodržení zadaných parametrů, technické zpracování a obtížnost, nápad, vzhled a originalita. Posledním kritériem byla prezentace modelů. Všechny práce byly zajímavé a pro porotu bylo velice těžké vybrat ty nejlepší z nich.

Vítězné modely:

1. místo: Kostka – tvůrce Matouš Stuchlý (8. ročník)

2. místo: : Jojo – tvůrci Vilém Dvořák, Daniel Janda (9. ročník)

3. místo: Lžíce na boty a „štamprle“ – tvůrce Jiří Stuchlý (9. ročník)

Zapálení pro tvorbu, nápady, kreativita a výsledné práce žáků mile překvapily a jsou motivací v pokračování soutěže i v dalším školním roce. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem žákům, kteří se do soutěže zapojili.

Eliška Chrástecká, Petra Šeděnková a Martin Šeděnka (organizátoři soutěže)