Škola v přírodě – 6. den

Dnes, v neděli, měly děti dopoledne volnější program a mohly si vybrat ze čtyř variant – pyžamové válecí dopoledne s pohádkou, deskové a karetní hry v herně, stolní tenis nebo hry na hřišti. Odpoledne patřilo výrobě raket pro vajíčko. Děti ve skupinách dostaly syrové vajíčko. Díky absolvování sportovních disciplín získávaly žetony, které následně mohly vyměnit za předměty, sloužící k výrobě raketky. Výsledné práce byly opatřeny názvem, příběhem o cestě, pasažérovi nebo celém vesmírném plavidle. Po prezentaci před kamarády byly vypuštěny na cestu k zemskému povrchu. Hodnocena byla spolupráce týmu, čistota na pracovním stole, příběh a jeho prezentace a v neposlední řadě to, zda vajíčko přistálo z balkónu na zem neporušené. Vítězné týmy byly odměněny a ti, kteří nevyhráli, získali alespoň cenu útěchy. Večer patřil psaní deníku a hrám na hřišti.