Projektové dny – Hrdá škola

Jak ještě lépe poznat školu, kam denně docházím, učím se v ní a trávím čas s kamarády? Ve čtvrtek 29. 9. a v pátek 30. 9. k tomu měli žáci sedmých tříd ideální příležitost při projektových dnech Hrdá škola. Společně s kamarády ze 7. A a 7. C zažili dva aktivní dny plné úkolů a výzev. Ve čtvrtek jsme pro další dvě třídy připravili stezku od školy do Paleska k rybníku „Adamusáku“. Cestou áčko a céčko hledalo schované úkoly (týkaly se naší školy) a snažilo se je na připravený pracovní list co nejlépe vyplnit. Cestu jsme značili fáborky a šipkami. U rybníka je čekalo vyhodnocení otázek a zasloužená odměna – poklad, který bylo třeba nejdříve najít.

V pátek nám počasí nepřálo, a tak místo plánovaného výletu k druhému ze starobělských rybníků jsme se uchýlili do místní sokolovny, kde propukla zákopová bitva mezi třídami, tedy zjednodušená verze bojové hry paintball. Žáci si vystavěli barikády a překážky a snažili se takticky v co nejkratším čase zbavit svých soupeřů. Pro velký úspěch jsme hru opakovali pětkrát. Vítězové byli nakonec všichni. Skvěle si zahráli a hlavně jsme splnili nejdůležitější cíl obou dnů – posílili dobré vztahy mezi všemi sedmáky.