Projekt „Hrdá škola“

Poslední zářijový čtvrtek a pátek patřil školnímu projektu s názvem Hrdá škola.

Ve čtvrtek jsme šli ve stopách celosvětově známého meteoritu „ALT BELA“. Došli jsme k místu, kde kdysi stával statek Štěpána Holáně, místního významného sedláka, který tento vesmírný objekt využíval k podepření vrat do stodoly. Na informační tabuli jsme získali důležité informace o tomto meteoritu a po návratu do školy jsme je zpracovali na počítači. Výsledkem průzkumu bude nástěnný panel se zajímavostmi nejen o tomto vesmírném tělese. Tak neváhejte a navštivte za týden náš panel ve spojovací chodbě.

Pátek proběhl ve sportovním a filmovém duchu. První dvě hodiny si spolu „šesťáci“ zahráli mezitřídní turnaj v přehazované. Napětí se dalo místy krájet. I zbývající dvě hodiny se dále nesly ve sportovním duchu. Na pořadu byl totiž „nervy drásající“ film o britském skokanu na lyžích, Orel Eddie.

Oba dny jsme si užili a byli rádi za možnost opustit školní lavice a pořádně se nadechnout čerstvého starobělského vzduchu.