Hodiny PV

Vážení rodiče,
chtěla bych vám předat několik informací, týkajících se hodin Pv ve třídě 4.A. Mé jméno je Lenka Kučerová a učím vaše děti již půl roku.
V měsíci lednu jsme měli v tematickém plánu – Práce s textiliemi, přišívání knoflíků, různé druhy stehů, atd.
Přestože jsem dětem vždy napsala, které pomůcky budeme potřebovat, mnoho dětí si je nedoneslo. V poslední páteční hodině 28.1. si měli žáci donést jehlu s větším ouškem a bavlnku. Bavlnky jsem nakonec donesla já, ale děti neměly ani tu jehlu, čímž nemohly pracovat. ( Některé děti sice měly jehlu, ale s tak miniaturním ouškem, že se nám ani přes veškeré úsilí bavlnku protáhnout nepodařilo). Nemá-li žák pomůcky, nemůže v hodině pracovat.

Další věc je dokončení výrobku. Začne-li žák na výrobku pracovat, musí ho dokončit. Je jedno jestli mezitím chybí, pak zase přijde a zase chybí. Jedná se o výrobek – Kočka. Tento výrobek začali postupně všichni žáci a tudíž trvám na dokončení tohoto výrobku u všech žáků ! Některé děti již mají splněno a oznámkováno.
Poslední páteční výrobek – vyšívání tulipánu – začalo přítomných 13 dětí. Dokončili ho v hodině dva šikovní žáci
Terezka Strouhalová a Míša Zajonc. Ostatní ho mohou donést k oznámkování kdykoliv během týdne do mé třídy 5.B.

Po dohodě s třídní paní učitelkou bude postup takový: Budu-li do hodiny Pv potřebovat něco speciálního (co nemají děti ve třídě), bude to uvedeno v týdenním plánu. Děti pak mají povinnost si tyto potřeby do Pv donést.
Děkuji za pochopení
Mgr. L. Kučerová