Etický kompas

Ve středu 7. června žáci opět spolupracovali s Ivo Neuvirtem a probírali téma PENÍZE. Program je bavil, líbily se jim skupinové aktivity, zajímavé příběhy, které si vyslechli i prezentace, které shlédli. A jaké poznatky si žáci tentokrát odnesli?

„Pochopila jsem, že peníze neznamenají štěstí, být bohatý neznamená být šťastný.“

„Dozvěděl jsem se, co peníze s lidmi dělají.“

„Mám si vážit toho, co mám, protože většina lidí na světě na toto peníze nemá. A vážit si všech, dokud tu jsou, protože pak toho budu litovat“.

„Slyšeli jsme zajímavé příběhy lidí, kteří rychle zbohatli a úplně jim to změnilo život. Většinou ke špatnému. Peníze jsou super věc, ale člověk se z toho nesmí zbláznit.“

„Líbilo se mi, jak říkal, že za peníze si nekoupíme rodinu, zdraví,….“

„Mít hodně peněz nemusí být dobré, protože vaši kamárádi se s vámi budou bavit jenom kvůli tomu, že máte hodně peněz.“

„Nemáme se honit za penězi.“

„Bylo to dobrý. Jsem ráda za to, co mám. Bavilo mě to.“